Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 19 kwietnia, 2024

Jak zmieniły się uczelnie wyższe w czasie pandemii?

“Uniwersytet w czasach pandemii: nauka, dydaktyka, administracja” – taki tytuł nosi konferencja naukowo-techniczna, na którą 9 grudnia zaprasza Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Konferencja ma na celu wymianę doświadczeń, ich analizy oraz wskazania nowych obszarów badawczych związanych ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju i na świecie.

“Niewątpliwie pandemia przemodelowała otaczający nas świat, jednak cały czas w pełni nie poznaliśmy wszystkich konsekwencji, jakie spowodowała w naszym życiu i sposobie codziennego funkcjonowania” – wyjaśniają organizatorzy konferencji. – “Dlatego należy poddawać analizie skutki pandemii odczuwane w różnych obszarach działalności, aby zapobiec negatywnym trendom i jednocześnie wzmacniać pozytywne zmiany, jakie wymusił na nas COVID-19”.

Podczas konferencji będą omawiane badania i prace naukowców dotyczące zmieniającej się rzeczywistości – ale także omówione problemy zmian organizacyjnych w dydaktyce spowodowanych przez pandemię. Sporo czasu zajmie omówienie zdalnego nauczania oraz nowych metod zdobywania wiedzy i umiejętności. Naukowcy chcą też podsumować funkcjonowanie uczelni w czasie pandemii uwzględniając różne aspekty – od naukowych przez dydaktyczne po czyste techniczne i organizacyjne.

“Wachlarz tematyczny wystąpień będzie bardzo różnorodny, gdyż podczas konferencji zaplanowano wystąpienia około 40 prelegentów w siedmiu sesjach: plenarnej, nauk przyrodniczych i rolniczych, ekonomicznych i społecznych, inżynieryjnych i technicznych, nauk o zdrowiu, administracyjnej oraz studenckiej” – czytamy w zapowiedzi konferencji. – “Do udziału w wydarzeniu zapraszamy nie tylko naukowców, studentów czy specjalistów, ale również osoby niezwiązane z nauką, ale zainteresowane tematyką badań realizowanych w okresie pandemii”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i odbędzie się w systemie hybrydowym. Można w niej wziąć udział stacjonarnie w budynku UPP, ale także za pośrednictwem platformy webinaryjnej lub streamingu online na kanale YouTube oraz stronie internetowej UPP. Program konferencji znajduje się na stronie uczelni.

W trakcie trwania konferencji dla wszystkich chętnych odbędą się szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie odbędzie się 9 grudnia w godz. 9.00-13.00 w budynku Biocentrum UPP, ul. Dojazd 11, Katedra Biochemii i Biotechnologii, część A, sala 1.13.

Strona głównaPoznańJak zmieniły się uczelnie wyższe w czasie pandemii?