Jak powinna wyglądać profesjonalna wizytówka

Chociaż zaprojektowanie wizytówki wymaga czasu i kosztuje, jest to opłacalna i niezbędna inwestycja w promocję firmy. Ile razy słyszałeś od swoich klientów zwroty typu “czy macie wizytówkę, żebym mógł się z wami skontaktować” lub “poproszę o wizytówkę, żebym polecił to miejsce mojemu znajomemu”. A jednak nie miałeś innego wyjścia, jak odpowiedzieć “przykro mi, niestety nie mam wizytówki”.

BŁĄD! Nie może być tak, że firmy takie jak restauracje, firmy konsultingowe, kliniki dentystyczne, agencje komunikacyjne, firmy usługowe lub profesjonaliści, tacy jak prawnicy, architekci, projektanci, sprzedawcy lub fotografowie, nie mają wizytówki. Z tego powodu chcielibyśmy wyjaśnić, jak zaprojektować profesjonalną wizytówkę i wyróżnić się na tle konkurencji.

1. Wybierz standardowy rozmiar

W dzisiejszych czasach istnieje wiele rozmiarów projektów wizytówek. I chociaż można wybrać między innymi wzory kwadratowe lub mini-wizytówki, aby zerwać z konwencjonalnymi, najbardziej profesjonalną opcją jest standardowy rozmiar (85x55mm).

Jest to po prostu idealny rozmiar, aby zawrzeć wszystkie niezbędne informacje i przechowywać wizytówki w portfelach lub torebkach. Podczas gdy w przypadku innych opcji może zabraknąć miejsca na dodanie informacji lub nasi klienci mogą je zgubić, względu na ich mały rozmiar.

2. Zawrzyj tylko niezbędne dane kontaktowe

Jak już wspomnieliśmy, wizytówka powinna zawierać najbardziej istotne dane kontaktowe dla klientów. Dlatego też, jeśli jest to wizytówka profesjonalisty, powinna zawierać takie informacje, jak logo, imię i nazwisko, stanowisko zawodowe w firmie, adres, numer telefonu kontaktowego i adres e-mail.

Jednak choć sposobów kontaktu jest nieskończenie wiele, nie oznacza to, że należy prezentować je wszystkie. Dlatego warto wcześniej zastanowić się, w jaki sposób chcemy, aby nasi klienci kontaktowali się z nami.

Czy chciałbyś przyjmować klientów w swoim biurze, czy chcesz spędzać całe dnie na odbieraniu telefonów, a może wolisz siedzieć w biurze i odpowiadać na maile? Odpowiedź na te pytania pozwoli Ci określić, jakiego rodzaju informacje chcesz uwzględnić podczas projektowania wizytówki.

3. Użyj papieru o większej gramaturze

Wybór gramatury papieru wizytówki jest jedną z najważniejszych decyzji. Grubość papieru pozwala naszemu klientowi mieć przybliżony obraz tego, ile zainwestowaliśmy w produkcję wizytówki.

Tak więc, jeśli wizytówka jest bardzo cienka, będzie się łatwiej zginać i będzie prezentować bardzo niską jakość. Klient, nie zdając sobie nawet z tego sprawy, może skojarzyć jakość wizytówek z jakością firmy.

Z drugiej strony, jeśli jest to papier o większej gramaturze, będzie trwalszy i jego jakość będzie znacznie lepsza. Dlatego zalecamy stosowanie papieru o gramaturze od 300 do 450 gramów, z którego można skorzystać w drukarni KseroA0.pl, a nigdy mniejszej niż 200 gramów.

5. Nie używaj rozpraszających kolorów

Chociaż projektując wizytówkę, musimy być oryginalni, nie możemy popadać w stosowanie rozpraszających kolorów, które mogą odwrócić uwagę klientów od elementów, których podkreśleniem nie jesteśmy zainteresowani. Dlatego też należy dokładnie przemyśleć, jakie dane chcemy wyróżnić, aby zastosować do nich najbardziej rzucające się w oczy kolory. Staraj się także używać kolorów, z którymi kojarzony jest zawód, firma, czy logo, aby podążać za linią estetyczną i sprawić, by klienci Cię zapamiętali.

6. Poproś o miękkie w dotyku wykończenie

Istnieją różne wykończenia dostępne do drukowania wizytówek. Zalecamy jednak użycie wykończenia Soft Touch, aby zapewnić jedwabisty i urzekający dotyk, który pokochają Twoi klienci. Dzięki temu, poczują przyjemną teksturę za każdym razem, gdy wezmą wizytówkę do ręki.

7. Dodaj kod QR

To najnowszy trend w dziedzinie profesjonalnych wizytówek, ulotek i innych nośników reklamowych. Dodanie kodu QR do wizytówki łączy Twoją firmę ze środowiskiem cyfrowym. Tak więc, jeśli chcesz zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej lub promować sieć społecznościową, możesz połączyć ją z kodem QR, aby klienci mogli uzyskać do niej dostęp w szybki i oryginalny sposób.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: