Jacek Jaśkowiak zostanie kandydatem KO na prezydenta Polski?

Jacek Jaśkowiak fot. UMP
Od kilku godzin pojawią się spekulacje, że Jacek Jaśkowiak może być drugim kandydatem w prawyborach prezydenckich w Koalicji Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna, szef PO, od początku był zdeterminowany, żeby w Koalicji Obywatelskiej zorganizować prawybory, które pozwolą wybrać najlepszego kandydata do startu w kolejnych wyborach. Problemem był brak kandydatów.

Wiadomo, że wystartuje Małgorzata Kidawa-Błońska i nie widać nikogo kto chciałby się z nią zmierzyć. Początkowo w gronie polityków którzy mogą się zdecydować byli m.in. Radosław Sikorski i Bartosz Arłukowicz oraz prezydenci miast z KO. W wyborach samorządowych bardzo dobre wyniki uzyskali Rafał Trzaskowski oraz Jacek Jaśkowiak, więc siłą rzeczy byli typowani jako potencjalni chętni do wzięcia udziału w wyścigu.

Wszyscy wyżej wymienieni kandydaci, oprócz Jaśkowiaka, zrezygnowali. Uczciwie trzeba dodać, że on kiedyś też przekonywał, że zamierza pozostać prezydentem Poznania. Wiadomo jednak jak to jest w polityce… Lokalni działacze PO nieoficjalnie przyznają, że start Jacka Jaśkowiaka w prawyborach nie byłby dla nich zaskakujący. Nieoficjalnie, nazwisko drugiego kandydata w prawyborach, powinniśmy poznać w piątek.

Podziel się:

Ostatnio dodane: