Jacek Jaśkowiak znów powalczy na ringu. Z kim się zmierzy tym razem?

Jacek Jaśkowiak, Mateusz Masternak fot. UMP

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, walczył z z Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą w ramach akcji charytatywnych, a teraz zmierzy się z Mateuszem Masternakiem, by zebrać pieniądze dla ośrodka przy Mogileńskiej.

Mateusz Masternak to polski pięściarz, kategorii wagowej junior ciężka. Był mistrzem Europy organizacji EBU i multimedalistą mistrzostw Polski. 12 maja, podczas Gali Biznes Boxing Polska zmierzy się z Jackiem Jaśkowiakiem.

– Cieszę się, że już po raz drugi wystąpię na gali – mówi Mateusz Masternak. – Pierwsza walka okazała się dla mnie bardzo emocjonująca, ale na szczęście – wygrana. Teraz będzie trochę trudniej, bo na ringu zmierzę się z przeciwnikiem nieco wyższym, trochę cięższym, bardziej doświadczonym. Łatwo nie będzie. Pociesza mnie to, że z dotychczasowych przeciwników prezydenta Poznania jestem jedynym, który nadal jest aktywny sportowo.

Jacek Jaśkowiak także jest przekonany, że to będzie ciekawe spotkanie.
– Spodziewam się, że dostanę łomot, podobnie jak w poprzednich walkach, ale zapewniam, że nie poddam się łatwo – deklaruje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Jestem lepiej przygotowany niż kilka lat temu i będę się bił najlepiej, jak potrafię. Zwłaszcza, że cel jest szczytny, bo zbieramy pieniądze na wsparcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej. To bardzo ważne miejsce w Poznaniu – rehabilitują się tam pacjenci po urazach ortopedycznych, po udarach, najczęściej seniorzy. Chcemy, by dochodzili do sprawności w jak najlepszych warunkach.

Organizatorem walki jest Fundacja In_Spire, która chce w ten sposób zebrać dodatkowe pieniądze na kupno sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu. Chodzi o kupienie specjalnej bieżni, która umożliwi pacjentom ponowną naukę chodzenia.

– Gala odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zaznacza Iwona Kasprzak, prezes zarządu fundacji. – Tu startuje i finiszuje poznański maraton i półmaraton, tu odbywa się Cavaliada – to miejsce stworzone do przeżywania najlepszych sportowych emocji. Cieszę się, że możemy być partnerem wydarzenia, z którego skorzystają poznanianki i poznaniacy potrzebujący pomocy.

Walka prezydenta z Masternakiem to główna atrakcja wieczoru, ale na ringu staną też inni lokalni przedsiębiorcy, którzy przez 8 tygodni będą trenować do tych zmagań w Olimpii Boks Poznań pod okiem trenera Wojciecha Komasy.

– 12 maja czeka nas wspaniały wieczór – zapewnia Julian Szumowski, prezes Biznes Boxing Polska. – To nie przypadek, że nasza jubileuszowa, 50. Gala odbywa się właśnie w Poznaniu. Przez ten czas, jaki minął od pierwszego organizowanego przez nas wydarzenia, bardzo się rozwinęliśmy. Łącznie zebraliśmy już ok. 3 mln zł na cele charytatywne. Część z tych funduszy udało się zebrać dzięki naszym gościom i licytacjom, których nie zabraknie również teraz.

W przerwach między walkami będzie można wylicytować m.in. podpisaną przez Roberta Lewandowskiego koszulkę FC Barcelony, rękawice Dariusza Michalczewskiego z podpisem pięściarza, czapkę UFC Mateusza Gamrota czy zdjęcie Szymona Brodziaka z autografem twórcy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: