fot. UMP

Jacek Jaśkowiak wyszedł ze szpitala. I wraca do Polski

Prezydent Poznania po przechorowaniu zakażenia koronawirusem na… Tajwanie został wypuszczony ze szpitala i wraca do kraju. Dziś powinien już dotrzeć do stolicy Wielkopolski. Czuje się dobrze.

Jacek Jaśkowiak był uczestnikiem Smart City Expo w ramach Mayor’s Summit w stolicy Tajwanu Taipei. I to tam 28 marca okazało się, że mimo przebytych szczepień prezydent zaraził się koronawirusem.

„Pozyskiwanie inwestycji i organizowanie pomocy dla Ukrainy wymaga bezpośrednich spotkań” – napisał wówczas na swoim profilu na Facebooku wprost ze szpitala. – „Smart City Expo oraz rozmowy z prezydentami miast z całego świata w ramach Mayor’s Summit w Taipei były do tego bardzo dobrą okazją. Niestety skutkiem ubocznym jest zarażenie Covid-19, którego pomimo wielu spotkań udawało mi się przez ostatnie dwa lata uniknąć. Przebywam obecnie w szpitalu w Taipei, gdzie mam bardzo dobrą opiekę. Pozostaję w stałym kontakcie z urzędem, pracuję zdalnie, licząc na szybki powrót do Poznania”.

Jak poinformowała Joanna Żabierek, rzeczniczka prezydenta „Gazetę Wyborczą” Jacek Jaśkowiak został wypuszczony ze szpitala już po tygodniu, czuje się dobrze i w niedzielę ma wrócić do Poznania.