Jacek Jaśkowiak o strajku nauczycieli: “ten protest był potrzebny”

Podziel się!

Podczas wręczania nagród dla nauczycieli Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, odniósł się do ich strajku. – W mojej ocenie ten protest był potrzebny, ważny i słuszny – powiedział prezydent.

Powodem dla którego nauczyciele zdecydowali się na strajk, były finanse. Przystępując do protestu liczono, że rząd zdecyduje się na podwyższenie wynagrodzeń nauczycieli, zwłaszcza, że szybko wówczas się zbliżały wybory do Parlamentu Europejskiego. Rząd postanowił jednak grać twardo i przeczekać nauczycieli. Zadziałało. Protest został zawieszony i ma zostać kontynuowany we wrześniu.

Reklama

Podczas wręczania nagród Prezydenta Miasta Poznania dla nauczycieli nie zabrakło odniesień do protestu nauczycieli. – W mojej ocenie ten protest był potrzebny, ważny i słuszny – mówił Jacek Jaśkowiak, jednocześnie deklarując, że będzie robił wszystko, żeby pieniądze przeznaczane na oświatę były jak największe. – W ubiegłym roku przy budżecie około 3,6 mld zł, na oświatę przeznaczony został ponad miliard złotych. W ciągu ostatnich kilku lat około 300 mln zł wydaliśmy na remonty i budowę nowych szkół. Bardzo poważnie traktuję oświatę i nauczycieli. Dla mnie to najważniejsza inwestycja – w młodych ludzi. Wiem, jak duży wpływ na moje życie miało to, co otrzymałem w szkole. Bardzo Państwu dziękuję za kształcenie dzieci i młodzieży oraz gratuluję dzisiejszych wyróżnień – mówił prezydent.

Wątek inwestycji rozwinął Mariusz Wiśniewski, zastępca Jaśkowiaka. – W tym tygodniu ogłoszono przetarg na rozbudowę przedszkola na Strzeszynie. Niedawno zakończyła się rozbudowa szkoły przy ul. Sarmackiej, na którą pozyskaliśmy środki unijne. Wcześniej poprawiły się warunki dzieci, które uczą się w Zespole Szkół Specjalnych nr 103, przy ul. Kanclerskiej. Za nami wielki projekt, jakim było powstanie zespołu szkolno-przedszkolny na Umultowie, a przed nami budowa nowej szkoły na Strzeszynie. To są fakty – wylicza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Jednocześnie przystąpiliśmy do opracowania dokumentu “Polityka oświatowa Miasta Poznania”, który uwzględnia także działania miękkie. W Poznaniu oświata nie jest traktowana jak “piąte koło u wozu”, wydatek i koszt, ale jak inwestycja w nasze miasto. Dziękuję dyrektorom i wszystkim pracownikom szkół za kończący się rok szkolny, który był niezwykle trudny. Gratuluję i życzę wszelkiej pomyślności w kolejnych miesiącach i latach pracy zawodowej.

Reklama

W tym roku nagrody otrzymało 91 osób. Najwięcej, bo 26 trafiło na ręce nauczycieli ze szkół podstawowych. Doceniono jednak także wysiłek pedagogów, uczących w przedszkolach, zespołach szkół, placówkach specjalnych, liceach ogólnokształcących, zespołach szkół zawodowych i szkołach artystycznych. Nagrody mają wymiar finansowy – każdy z wyróżnionych nauczycieli otrzyma 4 tys. zł.

Autor: UMP / op. AS

 

Reklama

Podziel się!

10
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

Koszem dzieci wiadomo.

Adam Kita
Gość
Adam Kita

Był tak potrzebny jak on na stanowisku prezydenta Poznania 😂😂😂

Donata Wesołkowska
Gość
Donata Wesołkowska

A co dał?

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Donata Wesołkowska pokazał jak nauczycielom zależy na uczniach 😂

Przemysław Czechanowski
Gość
Przemysław Czechanowski

Tzn, że potrzebny już nie jest? Że już jest wszystko OK?

JA
Gość
JA

P.PREZYDENT NIE WIE CO MÓWI-KOMPROMITACJA NAUCZYCIELI- CHYBA ,ŻE O TO CHODZIŁO

Paulina Suszka
Gość
Paulina Suszka

nie no, spoko, przyda się jeszcze we wrześniu…

Dariusz Joanna Dreger
Gość
Dariusz Joanna Dreger

Jak się nauczycielom dzieje krzywda to się chętnie zamienię.Ja pracuje po 10-12godź na 4zm za najniższą krajową i mam 26 dni urlopu w roku.A ile wolnego mają oni w roku? i robią góra 6 godź dziennie😠😠😠

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Obiecał kasę z miasta dla nauczycieli a potem się z tego wycofał . Taki to Dobry Prezydent Poznania

wildman
Gość
wildman

czekom aż poznanioki tego Jaśkowioka przeniosą do Jeleniej Góry

Reklama