Jacek Jaśkowiak: Bądźmy miastem, które jest przyjazne dla wszystkich!

Poznaniacy, wspólnie z zagranicznymi gośćmi, zaśpiewali dzisiaj pod Ratuszem kolędę „Cicha Noc” w kilku językach.

– Mamy nadzieję Państwa zaprosić do wspólnego śpiewania, które będzie pokazywać, że Poznań jest miejscem otwartym na różne kultury, różne języki, ale też wyznania, które spotykają się dzisiaj, w tym miejscu, żeby wspólnie przeżyć ten świąteczny czas – powiedziała do zgromadzonych pod Ratuszem poznaniaków jedna z organizatorek.

– Jeszcze raz dziękuje wszystkim za tak liczne przybycie! Dziękuje za to, że możemy razem śpiewać tę piękną kolędę i cieszę się, że to już jest czwarta edycja wspólnego śpiewania. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Bądźmy miastem, które jest przyjazne dla wszystkich, żeby Ci którzy spędzają swoje święta z daleka od domów, też czuli się tutaj dobrze! – dodał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zaczęło się od świetnego wykonania japońskiej wersji kolędy… Następnie miała być włoska, ale pojawiło się tylu ludzi w międzyczasie, że organizatorzy postanowili jeszcze raz zaśpiewać wersję japońską. Dalej już poszło zgodnie z planem. Poznaniacy wspólnie zaśpiewali popularną kolędę w kilku językach.

Cicha Noc to jedna z najbardziej popularnych kolęd na całym świecie, która została przetłumaczona na ponad 300 języków i dialektów na całym świecie. Autorem słów do polskiej wersji jest Piotr Maszyński.

Podziel się:

Ostatnio dodane: