Inicjatory 2019: Zagłosuj na najlepszą inicjatywę pozarządową

Inicjatory 2019 fot. UMP
Do kogo w tym roku trafi „Inicjator Mieszkańców”? O tym w internetowym plebiscycie zdecydują poznanianki i poznaniacy. Głosy na najlepsze projekty pozarządowe w miejskim konkursie „Inicjatory 2019” można oddawać do 8 października.

W tej edycji przyznawana przez mieszkańców nagroda zyskała patrona. Został nim Andrzej Białas, społecznik i Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. W poprzedniej edycji konkursu „Inicjatora Mieszkańców” dostał projekt Stowarzyszenia Edukacyjnego MCA „Projekt 5 zmysłów o]Wolności”.

Celem konkursu „Inicjatory 2019” jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz miasta i mieszkańców stolicy Wielkopolski, a także promowanie działań obywatelskich skierowanych do społeczności lokalnych.

We wrześniu poznanianki i poznaniacy mogli zgłaszać kandydatów do konkursu. Łącznie do urzędu miasta wpłynęło 36 nominacji spełniających wymogi formalne. Są to inicjatywy z wielu obszarów, w tym m.in. kultury, nauki, środowiska, zdrowia czy sportu. Spośród nich kapituła wytypuje zwycięzców w czterech kategoriach:

Inicjator Roku – projekty, które zostały uznane przez jury za najlepsze spośród zgłoszonych,
Inicjator Wspierający – inicjatywy ukierunkowane na pomoc osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspierające rozwój infrastruktury miejskiej, klimatu i środowiska,
Inicjator Aktywizujący – przedsięwzięcia pobudzające mieszkańców do działania i współtworzenia,
Inicjator Nowatorski – inicjatywy będące nowością na danym terenie lub w danej dziedzinie, innowacyjne rozwiązania lub nowe, dotychczas niepodejmowane formy aktywności.

Niezależnie od nagród w powyższych kategoriach, swojego zwycięzcę wskażą także sami poznaniacy. Nagrodę „Inicjatora Mieszkańców” – w tym roku im. Andrzeja Białasa -otrzyma inicjatywa, który dostanie najwięcej głosów w otwartym plebiscycie internetowym. Głosować można do 8 października poprzez stronę.

Zwycięzców „Inicjatorów 2019” poznamy już 30 października.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: