Indyjski taniec, teatralne premiery i stand up. Na co warto się wybrać w tygodniu?

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała-4

Warsztaty tańca kathak, którego elementy można podziwiać w filmach Bollywood, kolejne spektakle “Snu nocy letniej” i “Deszczowej piosenki”, festiwal stand upu oraz Marlena Mysza i Michał Kutek z autorskimi programami. To będzie ciekawy tydzień!

Poniedziałek, 18 września

CHODŹ NA SŁÓWKO // spektakl
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
18 września @ 10:00

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały źle wypowiedziane przez dwuletnią dziewczynkę i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się, jaka ma być ich właściwa osobowość.
Szczegóły tutaj

Warsztaty tańca Kathak w wykonaniu zespołu TANZ
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
18 września @ 19:00

Niezwykły pokaz tańca kathak w wykonaniu indyjskiego zespołu TANZ oraz towarzyszące mu warsztaty taneczne. Kathak to jedna z najstarszych form tanecznych Indii – wiele kroków tanecznych w filmach bollywoodzkich jest nim inspirowanych, a wiele aktorek jest również dobrymi tancerkami kathak.

Koncert – LAS #359 Prison Religion
Pawilon – Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań
18 września @ 20:00

Prison Religion to kolaboracyjny projekt mieszkających w Richmond artystów audio-wizualnych Poozy’ego i False Prphta, balansujący pomiędzy rozdmuchanym trapem, a współczesną destrukcyjną muzyką klubową, noise’u, muzyki klubowej i rapu.
Szczegóły tutaj

Wtorek, 19 września

OBOK I W. O PERYFERIACH POZNANIA NA FOTOGRAFII • zwiedzanie wystawy dla seniorów
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
19 września @ 11:00

Czy wycieczka po dawnych obrzeżach Poznania sprzed 30, 50, a nawet 120 lat może zainteresować obecnych mieszkańców miasta? Na czarno-białych fotografiach pokażemy miejsca odległe od centrum i dzisiejszych czasów.
Szczegóły tutaj

O starym Strzeszynie
Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, ul. Biskupińska 67, Poznań
19 września @ 17:00

Na koniec lata zapraszamy na historyczno-przyrodniczy spacer po starym Strzeszynie, w trakcie którego przybliżymy historię zespołu dworsko-folwarcznego. Czy wiecie, że wieś Strzeszyn po raz pierwszy wspomniana została w dokumentach w XIV wieku? Na mapach z lat 40 XIX wieku widoczny jest folwark, kolonia domów dla robotników, park ze stawem oraz drogi obsadzone drzewami. I choć krajobraz Strzeszyna mocno się zmienił, część dawnego założenia wraz alejami przetrwała do dzisiaj.
Zajrzymy na teren Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, porozmawiamy o tradycji miejsca i pospacerujemy pod okapem starych drzew. Przewodniczkami będą Beata Sobczak z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego Państwowego Instytutu Badawczego w Falentach oraz Magdalena Garczarczyk, stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Przesyłka z zaświatów
Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18, Poznań
19 września @ 17:30, 20:00

PRZESYŁKA Z ZAŚWIATÓW to dom w Kalifornii, w którym od lat spotykają się cztery przyjaciółki na brydżowych wieczorkach. Wydawać by się mogło, że śmierć jednej z nich, Mary, zakończy ten zwyczaj. Nic bardziej mylnego! Rezolutna Millie “wypożycza” urnę z jej prochami by wraz z Connie i Leną zagrać po raz ostatni.
Szczegóły tutaj

SEN NOCY LETNIEJ
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego ul. Dąbrowskiego 5, Poznań
19 września @ 19:00

Dużą Sceną Teatru Nowego pod koniec jego stulecia zawładnął niepodzielnie SEN NOCY LETNIEJ, a wraz z nim – gromadka mieszkańców Aten oraz cała rzesza elfów i innych leśnych duchów.
Szczegóły tutaj

DESZCZOWA PIOSENKA
Teatr Muzyczny w Poznaniu, Niezłomnych 1e, Poznań
19 września @ 19:00

Don Lockwood jest jedną z najpopularniejszych gwiazd kina, a na czerwonym dywanie pojawia się w towarzystwie swojej filmowej partnerki Liny Lamont. Współpraca na planie z piękną, lecz kapryśną aktorką komplikuje się, gdy kinematografia przechodzi rewolucję dźwiękową…
Szczegóły tutaj

Środa, 20 września

SYTUACJA AWARYJNA | SENIOR W MUZIE
Kino Muza – SALA 1, ul. Święty Marcin 30, Poznań
20 września @ 15:00

Pociąg jadący z pasażerami, ale za to bez maszynisty? Brzmi absurdalnie, ale ta historia wydarzyła się naprawdę na jednej z linii kolejowych w Czechach w 2019 roku, stając się inspiracją dla nowej komedii reżysera przebojowych Właścicieli Jiříego Havelki. Pociągowy wagon bywa miejscem wielu niezwykłych spotkań. Choć podróżujący pasażerowie zwykle w dużej mierze skupieni są na sobie, gdy tylko coś przestaje iść zgodnie z planem, zaczynają się integrować i nawiązywać nowe znajomości. Tak dzieje się z bohaterami “Sytuacji awaryjnej”.
Szczegóły tutaj

SOUND OF FREEDOM. DŹWIĘK WOLNOŚCI
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
20 września @ 20:45

Dźwięk wolności to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z Pasji Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła.
Szczegóły tutaj

DKF Zamek: Girl
Kino Pałacowe – Sala 1, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
20 września @ 19:30

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 21 września

Tańczymy w dobrym towarzystwie
Dziedziniec Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, ul. Gołębia 8, Poznań
21 września @ 17:00

Zatańczymy w dobrym Towarzystwie uczennic i uczniów OSB Poznań. Zaprezentujemy fragmenty najciekawszych realizacji baletowych Conrada Drzewieckiego. Zobaczycie to co najpiękniejsze i czym moglibyśmy się pochwalić – tańcem. Taniec to jest to, co kochamy najbardziej!

Stand-up Michał Kutek – Bilans żenady własnej
TROPS Akademickie Centrum Kultury, ul. Świętego Rocha 9, Poznań
21 września @ 19:00

Z najnowszym programem pt. “Bilans żenady własnej” wystąpi przed Wami Michał Kutek. Przed Michałem na scenie pojawi się support.
Szczegóły tutaj

DESZCZOWA PIOSENKA
Teatr Muzyczny w Poznaniu ul. Niezłomnych 1e, Poznań
21 września @ 19:00

Don Lockwood jest jedną z najpopularniejszych gwiazd kina, a na czerwonym dywanie pojawia się w towarzystwie swojej filmowej partnerki Liny Lamont. Współpraca na planie z piękną, lecz kapryśną aktorką komplikuje się, gdy kinematografia przechodzi rewolucję dźwiękową…
Szczegóły tutaj

Spotkania z podróżnikami: KIRGISTAN – W CIENIU NIEBIAŃSKICH GÓR – Katarzyna Augustyn
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań
21 września @ 19:00

Wyobraź sobie zagubioną w górach dolinę, tysiące kilometrów od miejsc, o których kiedykolwiek słyszałeś. Do tego dodaj stada dzikich koni, krystalicznie czyste strumyki i turkusowe jeziora. Gdy spojrzysz w niebo, zauważysz orły polujące na świstaki, a w oddali Twój wzrok przykuje wielka ośnieżona góra wyznaczająca granicę z sąsiednimi Chinami. Witaj w Kirgistanie.
Szczegóły tutaj

BROMANCE / Michał Przybyła, Dominik Więcek
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
21 września @ 19:00

Podobno mężczyźni powinni pozostawać oddaleni od siebie fizycznie. Podobno chłopcom i facetom nie wypada trzymać się za ręce. Odradza się im delikatnego przytulania czy głaskania w miejscach publicznych. Zakazuje całowania przy powitaniu. Mężczyźni nie powinni okazywać emocji i pozostawać w bliskich, emocjonalnych i dotykowych kontaktach. Podobno demonstrowanie uczuć przez mężczyzn powinno być relegowane z przestrzeni publicznej i prywatnej.

Głowa do góry – Marlena Mysza
Klub Miasto, ul. Szewska 20, Poznań
21 września @ 19:00

Nowy Program to przede wszystkim podróż do codziennego życia Marleny: występów, treningów, występów, treningów i… czytania książek. Nie zabraknie w nim pikantnych miłosnych opowieści, wyścigów samochodowych i oczywiście grubego hajsu – monety zajmują zdecydowanie więcej miejsca w portfelu.
Szczegóły tutaj

Poznań Stand-up Festival™ 2023
Hala 3A MTP, ul. Głogowska 14, Poznań
21 września @ 20:00

Please, Stand-up! prezentuje: Poznań Stand-up Festival™ 2023. Już 21 września w MTP 3A wystąpi czołówka polskich komików. Na scenie pojawią się: Kacper Ruciński, Adam Van Bendler, Błażej Krajewski, Wiolka Walaszczyk, Tomasz Boras Borkowski, Czarek Sikora, Tomek Kołecki, Darek Gadowski i Falcon1.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: