Imieniny Ulicy na Świętym Marcinie (ZDJĘCIA)

Imieniny Ulicy na Świętym Marcinie Fot. Małgorzata Maćkowiak-Bartczak

Były urokliwe koncerty, konkursy z nagrodami, były rogale i gęsina pod różnymi postaciami. Rozkopana i pozagradzana ulica i tak przyciągnęła tłumy poznaniaków. No bo jak świętować imieniny św. Marcina – bez św. Marcina?

Koalicja Święty Marcin, Fundacja Pokolenie 2020 i Towarzystwo Wiedzy Powszechnej przewidziały to i przygotowały dla tych poznaniaków, którzy nie przestraszą się wykopów, wiele atrakcji na Świętym Marcinie. Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Stary Dobry Święty Marcin – święto ulicy” – były tam przede wszystkim stragany z przeróżnymi przysmakami, na których królowały rogale i gęsina, ale były też miody, sery i przepyszne przetwory.

Była też scena przy Alfach, na której wystąpili między innymi Poznań Brass, Voytek Soko-Sokolnicki i Ksenia Szaszysvili, a ich koncerty również przyciągnęły mnóstwo zachwyconych słuchaczy. Można było także wybrać się na przechadzki z przewodnikami.

Warto dodać, że restauratorzy ze Św. Marcina jeszcze do końca długiego weekendu zapraszają na wyjątkowe dania z gęsiny, specjalne menu, ręcznie szyte upominki i wystawę „Stary Dobry Święty Marcin – sentymentalnie”, którą można oglądać w lokalach biorących udział w akcji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: