IMGW wydało ostrzeżenie dla Poznania i Wielkopolski

IMGW wydało ostrzeżenie przed nadchodzącymi burzami, które mogą pojawić się na terenie Poznania i większości Wielkopolski.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: złotowskiego, pilskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego, obornickiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, konińskiego, kolskiego, średzkiego, pleszewskiego, tureckiego, śremskiego, jarocińskiego, kaliskiego, gostyńskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, rawickiego, kępińskiego.

Ostrzeżenia są pierwszego stopnia.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
IMGW

Źródło: IMGW

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze