Ile kosztuje zaprojektowanie kuchni? Stawki w 2023 roku!

Osoby planujące remont mieszkania bądź posiadające dom w stanie deweloperskim, często zastanawiają się, ile kosztuje zaprojektowanie kuchni? Warto w tej kwestii zdać się na specjalistów, którzy sprawią, że nasza wymarzona kuchnia będzie funkcjonalna i po prostu piękna. Jaka jest cena projektu kuchni, co obejmuje i komu warto to zlecić? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

1. Ile kosztuje zaprojektowanie kuchni?
2. Co obejmuje projekt kuchni?
3. Komu warto zlecić projektowanie kuchni?

Ile kosztuje zaprojektowanie kuchni?

Szacując koszty związane z remontem, warto zastanowić się w pierwszej kolejności, ile kosztuje zaprojektowanie kuchni? Przyjmuje się, że za projekt wykonawczy trzeba zapłacić około 100 złotych za metr kwadratowy, co daje średnio 1500-2000 złotych.

To, ile kosztuje projekt kuchni, zależy od metrażu pomieszczenia, a także regionu Polski – w mniejszych miejscowościach ceny mogą być nieco niższe niż w największych miastach. Jeżeli chodzi o stawki w 2023 roku, to nie zmieniły się znacząco w porównaniu z poprzednimi latami.

Co obejmuje projekt kuchni?

Projekt kuchni online najczęściej obejmuje wymiarowanie, wizualizacje 3d (kilka ujęć), rzuty kuchni razem z poszczególnymi elementami, takimi jak zlewozmywak dwukomorowy lub zlewozmywak jednokomorowy, meble kuchenne oraz pozostałe sprzęty AGD. Indywidualny projekt powinien zawierać również detale wyposażenia, typu bateria kuchenna czy płytki podłogowe.

Komu warto zlecić projektowanie kuchni?

Wielu klientów do aranżacji wnętrz korzysta z usług projektanta wnętrz (architekta wnętrz), stolarza lub biura wykonującego projekty kuchni. Biuro projektowe, które dbać będzie o to, aby nasza kuchnia nabrała niezbędnej funkcjonalności, przygotuje w swoim studiu kuchennym odpowiednie rysunki techniczne, wizualizacje i zrealizuje takie kwestie jak wykończenie ścian, oświetlenie i inne prace – między innymi to, jak ułożone zostaną płytki ścienne, jakie będzie osadzenie zlewozmywaka, jakie zostaną wybrane baterie kuchenne czy umiejscowienie innych sprzętów.

Dodatkowo, jeśli zlecając kuchnie, w naszym budżecie znajduje się określona suma pieniędzy, dobrze, aby projektant dostosował naszą kuchnię marzeń do kosztów wykończenia, jakimi dysponujemy i przygotował ofertę składającą się z produktów mieszczących się w wydatkach na naszą kieszeń.

Ile kosztuje zaprojektowanie kuchni? Bez wątpienia to, na co wpływ będzie miała ostateczna cena, zależy od kilku czynników – przede wszystkim od tego, kto zajmie się projektowaniem kuchni: Firma, która zrobi to za dodatkową opłatą czy my sami. Nie mając zbyt wiele czasu na wybór aranżacji, na pewno dobre rozwiązanie będzie takie, aby skorzystać z usług firmy, której specjalizacją jest wykończenie wnętrz i wybrać ich ofertę.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: