Ile kosztuje dobry kurs języka angielskiego? Sprawdziliśmy

Dobry kurs języka angielskiego online nie musi być drogi. Ceny zajęć zależne są od wielu czynników. Jeśli będziemy chcieli jednak porównać koszty zajęć stacjonarnych oraz tych, które odbywają się online, to niejednokrotnie lekcje w internecie okażą się dużo tańsze niż te w zwykłych szkołach językowych.

Nauka angielskiego w internecie stała się bardziej powszechna, dzięki czemu również i cena za ten sam kurs dziś jest dużo niższa niż na przykład dwa lata temu. Ile w takim razie kosztuje dobry kurs języka angielskiego? Sprawdźmy.

Internetowe kursy angielskiego ‒ jak płacimy za lekcję?

Każda internetowa szkoła języka angielskiego ma własne zasady rozliczania zajęć. W niektórych będziemy płacić za godzinę lekcyjną, w innych za sześćdziesiąt minut, jeszcze inne pozwolą dzielić zajęcia na dwudziestominutowe bloki, które optymalnie wykorzystują nasze skupienie. Taką metodę wykorzystuje na przykład szkoła Tutlo.com. W większości przypadków za zajęcia przyjdzie nam zapłacić z góry, co ma na celu zabezpieczenie uczelni przed stratami, na wypadek, gdy opuścimy lekcje. W przypadku zajęć online nie musimy się tego jednak obawiać, gdyż przeważnie za lekcje płacimy w formie abonamentu, który pozwala nam na wykorzystanie pieniędzy wpłaconych na określoną liczbę godzin. To, w jakie dni je wykorzystamy, zależy tylko od nas. Trzeba takie lekcje traktować jak pewną inwestycję, która zwróci się z nawiązką i z której korzyści odbierzemy w późniejszym terminie.

Co składa się na koszt zajęć z angielskiego?

Wybierając szkołę, warto kierować się nie tylko ceną, ale także możliwościami, jakie daje nam uczelnia. Należy zwrócić uwagę, czy w cenie są zajęcia tylko z polskim lektorem, czy może mamy możliwość uczyć się także z native speakerem. Dodatkowo w przypadku lekcji online nie musimy ponosić kosztów dojazdu do szkoły i co najważniejsze, sami możemy decydować, gdzie i kiedy uczymy się języka. Dobre szkoły językowe, na przykład wspomniane Tutlo, udostępniają swoim uczniom darmowe materiały edukacyjne. Są wśród nich e‑booki, ćwiczenia, infografiki i wykresy. Wszystko to, co jest nam niezbędne do powtórek.

Angielski online ‒ nie warto przepłacać

Dobrze jest zweryfikować pojawiające się na rynku i atakujące nas z każdej strony reklamy szkół językowych. Trzeba brać pod uwagę to, że nietypowe oferty mogą być okrojone, co uniemożliwi nam skorzystanie z pełnej oferty zajęć. Może na przykład zdarzyć się, że podana cena dotyczy tylko zajęć dla dzieci lub nauki podstaw angielskiego. Nawet jeśli oferta jest atrakcyjna cenowo, to może okazać się, że nie daje szans na swobodne zarządzanie lekcjami. Być może zajęcia są prowadzone w takich godzinach, które zupełnie nam nie pasują lub kolidują z ważnymi obowiązkami.

Trzeba też pamiętać, że wiele kursów online nie daje możliwości konwersacji z lektorami. Zajęcia odbywają się na przykład w formie prezentacji online lub jednostronnego webinaru, gdzie niemożliwe jest zadawanie pytań osobie prowadzącej. Tego typu lekcje mogą być nieskuteczne, nie pozwolą nam się w stu procentach zatopić w języku, co z kolei nie przyniesie nam oczekiwanych i szybkich korzyści. Dlatego niech cena będzie tylko jednym z czynników, które bierzemy pod uwagę podczas wyboru szkoły językowej online. Czasami lepiej jest zapłacić trochę więcej i cieszyć się pełną „obsługą” i możliwościami nauczania. To właśnie to powinno być dla nas być najważniejsze podczas lekcji językowych. Powodzenia w nauce.

Artykuł sponsorowany

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze