II Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu (zdjęcia)

OSP Poznań-Głuszyna zaprosili mieszkańców Poznania (i nie tylko!) na II Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów.

Na uczestników Zlotu czekała moc atrakcji, wszystko z myślą o strażakach i miłośnikach pożarnictwa. Głównym punktem zlotu była oczywiście parada i prezentacja samochodów strażackich. Pojawiło się kilkadziesiąt pojazdów specjalistycznych, ratowniczych i gaśniczych.

Strażacy OSP Szewce zaprezentowali się w akcji gaśniczej z wykorzystaniem sikawki konnej. Odbył się również pokaz ratownictwa technicznego. Pokaz swojej sprawności dały dziecięce drużyny pożarnicze działające przy OSP Bieżyn, OSP Bielewo i OSP Dębinka. Dla najmłodszych były przygotowane dmuchańce, gry, zabawy i konkursy.

Zlot, to nie tylko motoryzacja i dobra zabawa, ale również edukacja. Dzięki instruktorom z inicjatywy “Otwórz by ratować”, którzy prezentowali swoje stanowisko instruktażowe, strażacy widzieli, w jaki sposób najlepiej otwierać drzwi za pomocą narzędzia halligan. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zobaczyć, jak prawidłowo postępować z płonącym na patelni olejem i dlaczego nie należy gasić oleju wodą. Zlot był też okazją do nauki i przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy, to za sprawą wolontariuszy Fundacji ENEA. Na wszystkich czekały stoiska firm związanych z ochroną przeciwpożarową i stoiska gastronomiczne.
mat. org / S.W. fot Sławek Wąchała
0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze