Ignacy Jan Paderewski przyjechał do Poznania!

przyjazd Paderewskiego fot. WMN

Tradycyjnie już w przededniu Powstania Wielkopolskiego na Dworzec Letni przyjechał Ignacy Jan Paderewski. Poznański Chór Nauczycieli noszący jego imię powitał mistrza i odśpiewał kilka pieśni patriotycznych z tej okazji.

Mistrza powitali także Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, Przemysław Terlecki, dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Marek Nitkowski, prezes Kolei Wielkopolskich, oraz prof. Ryszard Łuczak. Warto dodać, że Ignacy Jan Paderewski (w tej roli Andrzej Lajborek, aktor Teatru Nowego) przybył zabytkowym pociągiem, udostępnionym przez Koleje Wielkopolskie.

Powitanie zakończyło się krótkim koncertem, ale Ignacego Jana Paderewskiego będzie można jeszcze zobaczyć w Poznaniu 27 grudnia. Przez miasto po centralnych obchodach przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przejdzie Marsz Powstania Wielkopolskiego, który na placu Wolności zakończy inscenizacja przejazdu Jana Ignacego Paderewskiego z wykorzystaniem repliki zabytkowego pojazdu z epoki. Będzie też można posłuchać jego słynnego przemówienia z hotelu Bazar, które porwało Wielkopolan do walki.

https://www.facebook.com/Wielkopolskie.Muzeum.Niepodleglosci.Poznan/posts/pfbid022CJysy5cD9RqkBY468ogtps4uW4oWVdkvN5HGgfd1LjASgGmWRduTcQpdSNTDabMl

Podziel się:

Ostatnio dodane: