21 lat klubu Blue Note: Helen Sung – Sung With Words

Z okazji swoich 21. urodzin Blue Note zaprasza 8 lutego na koncert Helen Sung, jednej z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych jazzowych pianistek na świecie.

Helen Sung jest pianistką i kompozytorką, córką chińskich imigrantów, co sprawia, że jej muzyce wyczuwalne są dwie różne kultury. Karierę rozpoczęła od muzyki klasycznej, a w wieku dwudziestu lat zainteresowała się jazzem. Po skończeniu studiów Sung była już na tyle rozpoznawalną artystką, żeby koncertować, i to nie z byle kim. Grała z Herbie Hancockiem w Indiach i Tajlandii oraz z Waynem Shorterem w Ameryce. W 2004 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany „Push”, a obecnie ma na koncie sześć studyjnych albumów jako liderka.

Swoją najnowszą płytą, zatytułowaną „Sung With Words”, Helen Sung po raz kolejny udowadnia, dlaczego uważana jest za wybitnmą i jedyną w swoim rodzaju artystkę. Krążek zawiera same oryginalne kompozycja, a każdy utwór był inspirowany słowami kalifornijskiego poety Dana Gioi. Rytmy i inteligentne kompozycje przywracają i ożywiają wiersze poety w genialnym połączeniu jazzu i poezji. Ta płyta jest kolejnym krokiem w karierze Helen Sung, który utrwala jej pozycję w ścisłej czołówce światowego jazzu.

Koncert odbędzie się 8 lutego, początek o 20.00. Helen Sung będą towarzyszyć: Christie Dashiel – wokal, John Ellis – saksofon, Reuben Rogers – kontrabas oraz Kush Abadey – perkusja.

Bilety: 110 zł, miejsca stojące: 85 zł. 50 zł – dla uczniów i studentów szkół muzycznych (dostępne wyłącznie przed koncertem za okazaniem legitymacji szkolnej / studenckiej / doktoranckiej).

Mat. pras., el

Podziel się: