Hala sportowa Zyskiem dla Poznania?

Tadeusz Zysk, kandydat na urząd Prezydenta Poznania, wspólnie z Bartłomiejem Wróblewskim mówili dzisiaj o konieczności stworzenia w Poznaniu hali widowiskowo-sportowej.

 – Nowoczesna i wielofunkcyjna hala widowiskowa jest absolutną koniecznością w Poznaniu – stwierdził Bartłomiej Wróblewski. – Myślę, że co do tego to jest partyjna zgoda. Jest to projekt, który łączy ludzi różnych poglądów. Wiemy, że Poznań pod wieloma względami zaczyna ustępować innym ośrodkom w Polsce… Hala sportowa jest tego dobrym przykładem. Widzimy, że powstała piękna hala w Krakowie, fantastyczna hala w Trójmieście, a brakuje takiej hali w naszym mieście. Bez niej Poznań sportowo i kulturalnie zostanie miastem drugiej kategorii. 

Jak zgodnie podkreślili wszyscy obecni na konferencji prasowej politycy, Poznań zasługuje i potrzebuje nowej hali. Przy okazji politycy PiS podkreślają, że wydarzenia sportowe i artystyczne to nie tylko zyski finansowe, ale również realne korzyści wizerunkowe dla miasta.

Tadeusz Zysk odniósł się natomiast do lokalizacji, jednocześnie zapewniając, że hala nie powstanie w miejscu obecnego stadionu Szyca (tam kandydat wspierany przez PiS, chce stworzyć park): – Mamy Ławicę, mamy tereny blisko autostrady… Musi to być dobrze skomunikowane, a ja o to zadbam. Następnie Zysk sprecyzował jakiej wielości powinien być nowy budynek: – Hala powinna być na 10-15 tysięcy miejsc, nie może być mniejsza, a wydaje mi się, że również nie ma sensu stawiać większej – stwierdził.

Koszt utworzenia hali o podobnej wielkości w innych miastach Polski mieścił się w przedziale: 200 – 300 milionów złotych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: