Stop przemocy LGBT fot. Wojtek Lesiewicz

Grupa Stonewall apeluje do polityków PO. “To się nie mieści w głowie”

Grupa Stonewall skomentowała decyzję prezydenta Lublina, który nie wyraził zgody na przejściu Marszu Równości przez jego miasto.

Swoją decyzje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina (PO) argumentuje względami bezpieczeństwa oraz stosowaniem przez organizatorów Marszu Równości… mowy nienawiści. W odpowiedzi z urzędu miasta przytoczone zostały wypowiedzi organizatora, w których nazywa on swoich przeciwników m.in. “faszystami”.

Decyzja prezydenta Lublina spotkała się z reakcją działaczy Stonewall z Poznania. – Wyobraźcie sobie, że prezydent Lublina kolejny raz zakazał organizacji Marszu Równości mimo przegranej sprawy w sądzie w roku ubiegłym. Przy okazji robi z organizatora hejtera. To się nie mieści w głowie. Apelujemy do Platformy Obywatelskiej i wszystkich jej polityków o reakcje.

O tym czy Marsz Równości będzie mógł przejść ulicami Lublina zadecyduje sąd.

4
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Czyli w po są rosadnie ludzie którzy zapewne pod naciskiem lobby będą mieli kłopoty. Widać ta grupa bardzo mocno sie czuje jeśli tak atakuje decyzję prezydenta Lublina.

Merberos Knightmare
Gość
Merberos Knightmare

Bardzo słusznie, trzeba chronić miasta, ludzi, obywateli przed nienawiścią.

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

widac jak odradza sie komunizm

GórkiCzechow$kie
Gość
GórkiCzechow$kie

Czyżby Grupa Stonewall, sugerowała, że taki prominentny polityk PO jak Krzysztof “Wstyd” Żuk, stoi nie po stronie Marszu Równości, a po stronie przeciwnej czyli kontrmanifestantów czyli tzw. “faszystów” ?! Chyba za daleko się posuwacie. Przecież, on z Platformy jest! Prezydenci z Platformy jak Trzaskowski, Sutryk, Adamowicz, Jaśkowiak i wielu innych zezwalają, wspieraja, a nawet oficjalne patronaty nadają i chodzą (bądź chodzili gdy zyli) w tych oto własnie marszach. Chyba, że to taki malowany liberał…