Groźny wypadek w Wielkopolsce. Kobieta wbiegła prosto pod samochód!

Teatralka fot. Sławek Wąchała

Do groźnego wypadku doszło na ulicy Górnośląskiej w Kaliszu. 28-latka wybiegła z galerii handlowej, przeskoczyła barierki zabezpieczające – i wpadła wprost pod samochód osobowy marki Audi. Sprawą zajmuje się policja.

Całe zdarzenie miało miejsce 5 czerwca około godziny 16.00, jak informuje portal “kalisz24 INFO”. Świadkowie zdarzenia powiedzieli dziennikarzom, że kobieta szybko wybiegła z galerii, ponieważ gonił ją ochroniarz obiektu, przeskoczyła barierki odgradzające chodnik od jezdni i wbiegła prosto pod jadący samochód.

38-letni kierowca auta nie był w stanie zahamować i doszło do potrącenia kobiety. Mimo obrażeń 28-latka kontynuowała ucieczkę i wezwanej policji udało się ją zatrzymać dopiero między pobliskimi blokami. Ratownicy medyczni opatrzyli ją, a policja przesłuchała. Jak powiedziała portalowi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, przy czym policjanci ustalili, że kierowca samochodu jechał prawidłowo. I on, i potrącona kobieta byli trzeźwi. Sprawa trafi do sądu.

Podziel się: