Groźny wypadek w Wielkopolsce. Dwoje dzieci trafiło do szpitala

wypadek fot. OSP Koźmin Wlkp.

W miejscowości Wyki w powiecie krotoszyńskim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i jednego busa. We wszystkich pojazdach podróżowało 11 osób, w tym dwoje dzieci. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, choć dwójka dzieci została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło 24 lipca 2023 po godzinie 16.00. Jak informują strażacy z KP PSP Krotoszyn, otrzymali zgłoszenie o wypadku o godzinie 16.25.
– Do zdarzenia dyżurny stanowiska kierowania zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Rozdrażew i dwa zastępy z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski – informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy KPP w Krotoszynie. – Działania strażaków z powiatu krotoszyńskiego wspierały trzy zastępy z powiatu pleszewskiego tj. jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pleszewie i dwa zastępy z jednostki OSP Dobrzyca.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren działań. Wszyscy podróżujący pojazdami biorącymi udział w zdarzeniu samodzielnie je opuścili.
– Strażacy wspomagali działania będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego w zakresie sprawowania opieki nad poszkodowanymi do czasu przyjazdu kolejnych zespołów PRM – wyjaśnia Tomasz Patryas. – Najmłodsi uczestnicy zdarzenia w ramach wsparcia psychicznego otrzymali maskotkę “Misia Ratownika”. Po przebadaniu wszystkich uczestników zdarzenia dwójka dzieci została przewieziona do szpitala.

Strażacy zabezpieczyli też uszkodzone pojazdy i zweryfikowali wycieki płynów technicznych. Działania straży pożarnej trwały 2 godziny.

Podziel się: