Groźny wypadek na DK15. Trzy osoby z obrażeniami, lądował śmigłowiec LPR

wypadek fot. OSP Krotoszyn

W miejscowości Wałków w powiecie krotoszyńskim, na drodze krajowej nr 15, zderzyły się trzy samochody. Troje pasażerów jednego z samochodów doznało obrażeń. Jedną z osób do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.

Wypadek miał miejsce 11 marca po godzinie 11.30, jak informują strażacy z OSP Koźmin Wielkopolski.
„Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuacja osób poszkodowanych z rozbitych pojazdów za pomocą narzędzi hydraulicznych i przekazanie ich pod opiekę ZRM, zabezpieczenie lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, uprzątnięcie jezdni z pozostałości pojazdów i płynów eksploatacyjnych po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję” – wyliczają swoje działania na miejscu wypadku na swoim profilu na Facebooku.

Jak powiedziała portalowi „krotoszynska” Paulina Potarzycka, zastępczyni oficera prasowego krotoszyńskiej policji, ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu wypadku wynika, że 27-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego jadąca renault w kierunku Jarocina wyprzedzała na DK15 opla i po zakończeniu manewru straciła panowanie nad swoim samochodem. To doprowadziło do zderzenie z jadącym z przeciwka volkswagenem.

W zderzeniu zostali ranni kierowca volkswagena, kierująca renault oraz jej pasażer, 27-letni mężczyzna. Dwuletnie dziecko, które z nimi jechało, nie odniosło obrażeń, tak samo jak podróżująca oplem kobieta.

Rany obu mężczyzn są poważne, po jednego z nich lądował śmigłowiec LPR. Szczegóły wypadku ustala koźmińska policja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: