Groźnie wyglądająca kolizja w Wielkopolsce

Straż Pożarna Fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

BMW i lexus zderzyły się na skrzyżowaniu w miejscowości Jagodnia w powiecie rawickim. Dodatkowo ucierpiał jeszcze jadący za lexusem bus, który co prawda nie zderzył się z samochodami, ale uderzył w barierki. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do kolizji doszło 24 lutego po godzinie 21.000 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 36 i drogi wojewódzkiej nr 434. Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, do kolizji doprowadził obywatel Mołdawii kierujący bmw, który skręcał w lewo z DK36 i nie ustąpił pierwszeństwa, choć powinien, jadącej prawidłowo kobiecie za kierownicą lexusa. Dodatkowo ucierpiał bus, który jechał za lexusem. Kierowcy w ostatniej chwili udało się nie uderzyć w samochód, ale za to trafił w barierki energochłonne.

Jak powiedział portalowi „rawicz24” mł. kpt. Roman Sidor, dowódca JRG Rawicz, według pierwszych informacji, jakie otrzymali strażacy, jedna osoba odniosła obrażenia. Jednak na miejscu okazało się, że żadna z trzech osób biorących udział w kolizji na nic się nie uskarża, dlatego zawrócono karetkę, która jechała na miejsce zdarzenia, a strażacy tylko usunęli skutki kolizji, by umożliwić przywrócenie ruchu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: