Grodzisk Wielkopolski fot. Dawid9999

Grodzisk: W byłym budynku dworca PKP powstanie Centrum Ekonomii Społecznej

Budynek po byłym dworcu PKP ma zostać przebudowany i adaptowany do nowej roli w celu utworzenia Centrum Ekonomii Społecznej.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego, będący gestorem funduszy unijnych w ramach WRPO 2014+, zadecydował o udzieleniu wsparcia dla tej inwestycji w wysokości blisko 3 mln 317 tys. zł. Projekt, który ma być zrealizowany do końca tego roku, wart jest przeszło 6 mln 95 tys. zł. Realizowany jest w ramach działania „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”, a wynika z kompleksowego Lokalnego Programu Rewitalizacji, mającego na celu rozwiązanie konkretnych problemów społecznych.

Poza pracami budowlanymi i wykończeniowymi, przewidziany jest też montaż ogniw fotowoltaicznych na dachu wyremontowanego podworcowego budynku, a także dostosowanie jego wnętrza z myślą o funkcjonowaniu podmiotów ekonomii społecznej. Przestrzeń wystawiennicza, sale dydaktyczna, komputerowa, rehabilitacyjna, strefa sztuki czy bar – to tylko niektóre pomysły na zagospodarowanie nowej, przyjaznej dla ludzi i otoczenia oraz wspierającej umiejętności społeczne, przestrzeni.

mat. pras. / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze