Grodzisk: Przyjechali na szkolenie, a zaliczyli kradzież i pobicie

zatrzymany fot. policja Piła
Dwóch mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego zostało napadniętych i pobitych na jednej z ulic. Jeden z nich stracił przytomność, drugiemu udało się wezwać pomoc.

Zdarzenie miało miejsce nocą, gdy młodzi ludzie wracali ze spaceru. dwaj nieznani mężczyźni przywołali ich do siebie i bez powodu zaatakowali, żądając portfeli i telefonów komórkowych. Jeden z napadniętych stracił przytomność, drugi zdołał uciec i wezwać pomoc.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu, a później przesłuchali świadków. Dzięki ich zeznaniom szybko namierzyli i zatrzymali podejrzanych, których rysopisy zgadzały się z tymi podanymi przez świadków i poszkodowanych.

Okazało się, że napastnikami byli dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 27 i 21 lat. Przyjechali do Grodziska na szkolenie zawodowe w jednej z firm. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi: każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu sprawcy stanęli przed prokuratorem i usłyszeli zarzut rozboju za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na 3 miesiące dla obu oskarżonych.

KPP Grodzisk Wlkp.

Podziel się: