Górny Taras Rataj – kolejne zmiany komunikacyjne

Od wtorku, 8 stycznia, w związku z kolejnymi pracami na Górnym Tarasie Rataj, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Chartowo.

Wykonawca przystępuje do przebudowy torowiska oraz układu drogowego w rejonie przystanku os. Czecha. Powstanie tam zintegrowany przystanek tramwajowo-autobusowy. W trakcie prowadzonych robót ruch po południowej jezdni ul. Chartowo, w kierunku ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej, będzie odbywał się jednym pasem. Na odcinku od ul. Wiatracznej do wjazdu w osiedle kierowcy będą mieli do dyspozycji lewy pas ruchu, co będzie skutkowało przeniesieniem istniejącego przystanku autobusowego „os. Czecha” o około 100 m, w stronę ul. Piaśnickiej.

Kierowcy proszeni są o nieparkowanie samochodów po południowej stronie ul. Chartowo na odcinku, gdzie prowadzone będą roboty budowlane.

W tym rejonie rozpocznie się również remont muru oporowego na wjeździe do tunelu Franowo. W czasie prowadzenia związanych z tym robót, na jego wysokości, kierowcy będą mieli do dyspozycji wyłącznie prawe pasy jezdni ul. Chartowo. W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie mur oporowy po stronie południowej (kierunek: w stronę ul. Baraniaka), następnie prace będą prowadzone przy jezdni północnej (kierunek: w stronę ronda Żegrze). Wykonawca zapewnia, że każdego dnia, po zakończeniu prac, będzie udostępniał dla ruchu również lewy pas, nieczynny w czasie prowadzenia robót.

Planuje się, że wprowadzona we wtorek organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca marca 2019 roku, kiedy to wykonawca przystąpi do kolejnych robót. Związane z tym będą kolejne zmiany w organizacji ruchu, o których będziemy informować z wyprzedzeniem.

Autor: PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: