piątek, 23 lutego, 2024

Golina: Policjanci pomogli uratować życie dziecku

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, którzy zapewnili choremu maluchowi i jego rodzicom policyjną eskortę, dziecko na czas zostało dowiezione do szpitala i uratowano mu życie.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Golinie widząc w aucie zdesperowaną rodzinę i kilkumiesięczne dziecko, które nie mogło złapać oddechu, niezwłocznie podjęli decyzje o pilotowaniu auta do konińskiego szpitala. Dzięki szybkiemu dotarciu do placówki, personel medyczny mógł w odpowiedni sposób zająć się dzieckiem i udzielić mu pomocy.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę 22 sierpnia około godziny 21.00. Policjanci z Komisariatu Policji w Golinie, asp. szt. Janusz Kostrzewa i sierż. szt. Kamil Wietecki, jadąc na interwencję, zauważyli w lusterku wstecznym pojazd, który za pomocą świateł drogowych sygnalizował, że coś się stało.

Mundurowi zwolnili i zjechali na pobocze, a wtedy z samochodu wybiegł roztrzęsiony mężczyzna i zaczął prosić o pomoc. Poinformował funkcjonariuszy, że w jego samochodzie znajduje się kilkumiesięczne dziecko, które nie może oddychać. Policjanci pojęli powagę sytuacji, kazali mężczyźnie wrócić do pojazdu i natychmiast ruszyć za nimi. Używając sygnałów uprzywilejowanych w kilka minut dotarli na oddział ratunkowy konińskiego szpitala i wspólnie z rodzicami przekazali dziecko pod opiekę lekarza.

Dzięki policyjnej eskorcie udało się dotrzeć tam na czas i lekarze uratowali życie dziecka.

Strona głównaWielkopolskaGolina: Policjanci pomogli uratować życie dziecku