Go Ahead zostało przejęte. Firma zaczynała w Poznaniu

Organizator koncertów i festiwali – firma Go Ahead została przejęta przez Live Nation Entertainment. Go Ahead zaczynało w Poznaniu i odpowiadało m.in. za organizację Spring Break.

– Z radością witamy Łukasza i jego zespół w Live Nation. Go Ahead sprowadził do Polski wielu międzynarodowych artystów na przestrzeni lat i jesteśmy przekonani, ile możemy razem osiągnąć w tej nowej dla nas erze – powiedział Steven Todd, Managing Director Live Nation Central & Eastern Europe.

I trzeba się z tym zgodzić. Go Ahead faktycznie ma kilka niewątpliwych sukcesów w organizacji koncertów. To dzięki nim mogliśmy usłyszeć w Polsce na żywo m.in. Florence + the Machine i Toma Odella.

– Od kilku lat cieszymy się wieloma sukcesami. Jestem szczególnie dumny z Spring Breaka, który stał się prawdziwą szansą zaistnienia dla lokalnych artystów i kluczową datą w muzycznym kalendarzu wydarzeń w Polsce. Cieszymy się, że będziemy częścią Live Nation i mamy nadzieję, że połączenie naszego zespołu z infrastrukturą Live Nation zapewni polskiej publiczności rozrywkę na długie lata – powiedział Łukasz Minta, współzałożyciel Go Ahead.

Go Ahead został założony w 2005 roku przez Łukasza Mintę i Andrzeja Jegliczkę, i ma siedzibę w Poznaniu, gdzie Live Nation Polska otworzy teraz biuro regionalne. Główne biuro Live Nation Polska pozostanie w Warszawie.

Live Nation Entertainment (NYSE: LYV) jest wiodącą na świecie firmą w zakresie rozrywki „na żywo”, składającą się z globalnych liderów rynku: Ticketmaster, Live Nation Concerts i Live Nation Sponsorship.

mat. pras. / op. AS