Gniezno: Wszystkie pięcioraczki są już w domu!

premier Mateusz Morawiecki z rodzicami pięcioraczków fot. FB M. Morawiecki
Klara i Anastazja, ostatnie z pięcioraczków, zostały dziś wypisane ze szpitala. Teraz już wszystkie pięcioraczki są w domu, w Gnieźnie, z rodzicami.

Gnieźnieńskie pięcioraczki – Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria oraz Maksymilian – urodziły się 17 stycznia w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM przy Polnej. Jak na ciążę mnogą maluchy urodziły się duże i w dobrej kondycji, ale i tak musiały spędzić kilka tygodni w inkubatorach, zanim mogły pojechać do domu.

Jako pierwsza, na początku marca, została wypisana Wiktoria. Później wypisano Laurę i Maksa, a w szpitalu zostały jeszcze tylko Anastazja i Klara. Dziś i one pojechały do domu.

Jak poinformowała telewizja WTK, dzieci miały zostać wypisane już w poniedziałek, ale lekarze zdecydowali, że potrzebne są jeszcze kolejne badania i ostatecznie obie dziewczynki zostały zabrane przez rodziców dopiero dziś.

Teraz cała piątka maluchów jest już w domu, a rodzicom w opiece nad nimi pomagają opiekunki zatrudnione przez władze Gniezna na rok. Rodzina dostała też samochód, w którym zmieści się cała rodzina, pomoc finansową w wysokości 20 tysięcy zł i będzie dostawać po 2 tys. zł rocznie na każde dziecko do czasu ukończenia przez nie 18 lat. Maluchy będą też bezpłatnie korzystać z miejskiego żłobka i przedszkola, a także komunikacji.

Władze Gniezna przekazały też rodzicom działkę pod budowę domu – by cała gromadka mogła się wygodnie pomieścić.

Podziel się:

Ostatnio dodane: