wtorek, 5 grudnia, 2023

Gniezno: Wiadukt im. ks. J. Popiełuszki już otwarty!

W nocy z poniedziałku na wtorek zdjęto ostatnie bariery i rano wiaduktem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 260 w Gnieźnie ruszyły samochody. Remont kosztował ponad 9 mln zł.

Przypomnijmy, że wiadukt został poddany remontowi przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich prawie rok temu. Było to karkołomne zadanie, bo konstrukcja jest zabytkowa i jej konserwacja nie należała do łatwych.

W lipcu stalowa konstrukcja o wadze ponad 180 ton wróciła na miejsce i rozpoczęły się prace związane z odtworzeniem nawierzchni na dojazdach i samym wiadukcie. Remont obejmował bowiem nie tylko zabytkową konstrukcję, ale też wymianę nawierzchni jezdni, wymianę nawierzchni chodnika, wymianę elementów bezpieczeństwa ruchu (balustrad na wiadukcie i na dojazdach) oraz demontaż dwóch i budowę czterech latarni oświetlenia drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu.

Wartość zadania wyniosła 9,2 mln zł, a obiekt został oddany do użytku zgodnie z terminem w październiku. We wtorek rano przejechały nim pierwsze samochody. Poranny ruch odbywał się bez przeszkód.

Źródło: WZDW

Strona głównaWiadomości Gniezno / WrześniaGniezno: Wiadukt im. ks. J. Popiełuszki już otwarty!