Akcja policja 1 fot. KWP

Gniezno: Seria włamań na terenie miasta. Policja ostrzega

Gnieźnieńscy funkcjonariusze, ze względu na przypadki włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna, apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność.

“W ostatnim tygodniu w Gnieźnie doszło do dwóch włamań do domów jednorodzinnych i dwóch do mieszkań” – informuje policja. – “Przestępcy dostają się do pomieszczeń najczęściej poprzez uszkodzenie drzwi balkonowych lub uszkodzenie drzwi wejściowych. Łupem złodziei padła biżuteria i pieniądze”.

7 października z domu jednorodzinnego skradziono narzędzia i przewody elektryczne, dzień później, na osiedlu Arkuszewo – gotówkę. Tu do włamania doszło w nocy, a domownicy niczego nie słyszeli, bo spali. 11 października z kolei włamano się do mieszkania na osiedlu Kazimierza Wielkiego i skradziono klaser z monetami oraz medalami okolicznościowymi korzystając z tego, że właścicielka mieszkania wyszła na zakupy. Natomiast 13 października w biały dzień włamano się do mieszkania przy ul. Roosevelta i skradziono złotą biżuterię.

Policjanci przypominają, że większość włamań i kradzieży poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Dlatego należy pamiętać o zasadach ostrożności i informować policję, jeśli coś wydaje sie dziwne lub niepokojące: hałasy w mieszkaniu sąsiada mimo że wyjechał, obce osoby próbujące otwierać drzwi do domów czy podejrzanie zachowujące się na klatce schodowej, ulicy albo parkingu. O wszystkich takich przypadkach warto informować policję – nr 47 77 21 211, czynny całą dobę.

Źródło: KPP Gniezno

4 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze