Do 17 września będą przybywać na kwarantannie klerycy i pedagodzy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.
Kwarantanna dotyczy czterech kleryków i trzech wychowawców. Poza tym seminarium funkcjonuje normalnie, jak zapewnił rektor, ks. dr Przemysław Kwiatkowski. Klerycy i księża, którzy są na kwarantannie, przebywają w oddzielnej, wyłączonej części budynku i nie mają kontaktu z pozostałymi mieszkańcami.
Seminarium jest też w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gnieźnie, która monitoruje stan osób na kwarantannie.
el