Gniezno: Rodzina z niepełnosprawnymi dziećmi jednak będzie miała prąd na święta

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Okazuje się, że regulacje administracyjne nie nadążają za realiami rzeczywistości, o czym boleśnie przekonali się pewni mieszkańcy Gniezna. Po wyłączeniu prądu.

Rodzina miała zaległości w opłatach za prąd, ale postarała się spłacić zaległości, by prąd nie został odcięty, i to tuż przed świętami. Jak informuje Radio Poznań, w piątek ojciec rodziny, pan Mieczysław Kowalski, był w biurze Enei, by się upewnić, że wszystkie zaległe pieniądze już są w systemie. Pieniądze były – ale w poniedziałek prąd mu i tak odcięto.

Pan Mieczysław natychmiast zadzwonił do Enei, by dowiedzieć się, o co chodzi – i pracownica powiedziała mu, że mimo spłaty zadłużenia zasilanie nie zostanie przywrócone, bo… nie jest stroną umowy z operatorem.

Umowę na dostawę prądu podpisała bowiem nieżyjąca już dziś właścicielka domu, a jej spadkobiercy, którzy budynek wynajmują panu Mieczysławowi, nie zadbali o przepisanie licznika na najemcę. Oczywiście można to wszystko załatwić – ale to potrwa na pewno dłużej niż do świąt, a w tym czasie rodzina nie będzie miała prądu.

Tymczasem oprócz pana Mieczysława mieszka tam jeszcze pięć osób, w tym troje dzieci cierpiących na wrodzoną łamliwość kości. Bez prądu w domu nie będzie ogrzewania.

Na szczęście po interwencji radia okazało się, że prąd da się podłączyć, i to jeszcze dziś.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: