przyłbice fot. policja

Gniezno: Policjanci otrzymali kolejne przyłbice ochronne

Ponad 30 przyłbic ochronnych trafiło w geście solidarności do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. To wyraz wsparcia i zrozumienia dla ich bezpieczeństwa osobistego w czasie pandemii koronawirusa.

Interwencje publiczne, domowe, wypadki, kolizje, zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców, czy podejrzanych o przestępstwa to tylko część zadań, jakie spoczywają na policjantach każdego dnia. W związku z panującą epidemią, zwłaszcza teraz, ich realizacja wiąże się z podwyższonym ryzykiem zakażenia. Dlatego policjanci muszą zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obywatelami. W tym celu zostali wyposażeni w maseczki i środki do dezynfekcji, ale także w kombinezony i gogle ochronne.

W ostatnich dniach, w geście solidarności oraz zrozumienia dla trudnej służby funkcjonariusze otrzymali od darmowego darczyńcy 8 sztuk przyłbic. Teraz 19 sztuk przyłbic ochronnych przekazał gnieźnieńskim policjantom kolejny anonimowy darczyńca, a 13  sztuk – firma Rodan z Poznania.

Przyłbice trafiły już do funkcjonariuszy. Mundurowi będą je wykorzystywać w trakcie codziennej służby i bardzo dziękują za dodatkowe środki ochrony.

KPP Gniezno, el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze