szpital Gniezno fot. ZOZ Gniezno

Gniezno: NFZ wydłużył termin składania ofert na prowadzenie neurologii z pododdziałem udarowym

Do 22 marca nie wpłynął żaden wniosek od zainteresowanych podmiotów, więc NFZ podjął decyzję o wydłużeniu terminu. “Liczymy, że dodatkowy czas pomoże wszystkim zainteresowanym podmiotom w przygotowaniu jak najlepszych i najbardziej dopracowanych ofert” – informuje NFZ.

Sprawa ciągnie się od stycznia tego roku, kiedy to Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie wypowiedział umowę podpisaną z NFZ na świadczenie opieki neurologicznej i udarowej nad pacjentami. Powodem były straty, jakie przynosiły te usługi – szpital musiał do nich dopłacać.

W związku z tą decyzją WOW NFZ był zobowiązany ogłosić postępowanie na prowadzenie tych oddziałów, a także geriatrii i rehabilitacji neurologicznej. Umowa sieciowa gnieźnieńskiej Dziekanki wygasa 31 maja, dlatego, by zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i ciągłość udzielania świadczeń, WOW NFZ niezwłocznie ogłosił konkursy.

Ale nie zgłosił się żaden chętny. Powiatowy Szpital Pomnik Chrztu Polski, który wstępnie wykazywał zainteresowanie ofertą, stwierdził jednak, że musiałby mieć więcej czasu na przygotowanie – i więcej miejsca w szpitalu na prowadzenie takich usług.

Fundusz dał oferentom więcej czasu na przygotowanie ofert już przy poprzedniej edycji konkursu, bo zamiast standardowych dwóch – trzy tygodnie. Teraz czas został ponownie wydłużony, jednak tak, by w niezakłócony sposób możliwe było przeprowadzenie dalszych etapów postępowania i zapewnienie ciągłości działania wskazanych oddziałów.

Jeśli z powiatu gnieźnieńskiego nie zgłosi się żaden podmiot, to NFZ może podpisać umowę o świadczenie tych usług z placówką spoza Gniezna i okolic.

NFZ

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze