Gniezno: Kolejny atak oszustów! Tym razem „na prąd”

radiowóz fot. policja

Pewna mieszkanka Gniezna otrzymała SMS z informacją o wyłączeniu prądu z powodu niezapłaconego rachunku. Pod spodem był link, na który należało przelać zaległe pieniądze.  „Nie dajcie się nabrać!” – apelują policjanci.

„Oszuści znów zaatakowali” – ostrzegają gnieźnieńscy policjanci. – „Tym razem rozsyłają wiadomości do użytkowników telefonów komórkowych o odłączeniu energii elektrycznej z powodu zaległości w zapłacie za rachunek. W treści podany jest link do płatności. Wiadomości rozsyłane są do przypadkowych osób, a kliknięcie w link do fałszywej płatności grozi utratą pieniędzy”.

Policjanci apelują o ostrożność przy odbieraniu takich wiadomość, a przede wszystkim o to, by nie klikać w zawarte w wiadomości linki. Kto ma wątpliwości, czy informacja jest prawdziwa czy nie – zawsze może zadzwonić na infolinię swojego dostawcy prądu, albo – tak jak to zrobiła mieszkanka Gniezna – skontaktować się z policją.

KPP Gniezno

 


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978