Gniezno: Kolęda jest kobietą

Kolęda jest kobietą - koncert online ze Starego Ratusza w Gnieźnie fot. Sławek Wąchała
Taki tytuł nosił koncert, który odbył się – oczywiście w wersji online – w Starym Ratuszu w Gnieźnie w ramach projektu „Młodzi razem”. Niezwykłe kobiety zaprosiły na niezwykły koncert polskich kolęd i pastorałek w wyjątkowym wykonaniu.

Kasia Pakosa – muzyk, autorka tekstów, pieśniarka i pedagog. Na scenie występuje z autorskim zespołem Charles Pakowsky, w którym komponuje, gra na klawiszach, bębnach obręczowych i theremini, śpiewa oraz pisze teksty. Od lat jest entuzjastką śpiewu tradycyjnego, czemu daje wyraz w zespole KOSY. Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. Wraz z autorskim zespołem Flying Moses supportowała koncert Sinead O’Connor w Polsce. Z Terrym Clark-Wardem nagrała płytę „I can sing in English”, która stała się bestsellerem sprzedaży w sieciach sklepów Empik.

Joanna Dudkowska to basistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Wymieńmy choćby Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzza, Izabelę Trojanowską, Urszulę. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues”. Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzzem i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce.

Aleksandra Awtuszewska, wiolonczela: absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, stypendystka włoskiej Academia Musicale Chigiana. Przez 10 lat pracowała w orkiestrze Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracowała też z orkiestrami: Aleksandra Maliszewskiego, Sinfoniettą Polonia, Le Quatro Stagioni, oraz z artystami: Celiną Muzą, kompozytorem Piotrem Klimkiem. Występuje w zespole Darek Tarczewski Ensemble, który towarzyszy zespołowi Tre Voci z koncertami na najważniejszych scenach w kraju; od roku bierze udział w projekcie „Kolęda jest Kobietą” u boku Joanny Dudkowskiej i Kasi Pakowskiej.

Małgorzata Koperska perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. W latach 2013/2014 studiowała również w Universität Der Kunste w Berlinie. Laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition, a obecnie perkusistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Małgorzata współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, występowała na estradzie z zespołami i artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, byli to: System of a Down, Andrea Bocelli, Kuba Badach, Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Ania Dąbrowska, Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski, Audiofeels.

Koncert był transmitowany 30 grudnia, a teraz można go oglądać na kanale Starego Ratusza w Gnieźnie na YouTube.

Podziel się:

Ostatnio dodane: