ciągnik wypadek fot. policja

Gniezno: Jechał traktorem po torach. I zderzył się z rozpędzonym pociągiem

44-letni mężczyzna jechał ciągnikiem rolniczym Zetor z przyczepą. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Czerniejewo i Czeluścin traktorzysta zobaczył pociąg towarowy. Nie wiadomo dlaczego zjechał na wolne torowisko i ruszył w kierunku Wrześni.

Przejechał torami kilkaset metrów. Gdy zobaczył kolejny pociąg, jadący od czoła w jego kierunku, chciał uciec do rowu. Nie zdążył. Lokomotywa pociągu osobowego uderzyła w przyczepę.

Straty? Zniszczona lokomotywa, wywrócony traktor z przyczepą, uszkodzony słup trakcji elektrycznej. Sprawca, 44-latek, jest pod kontrolą policjantów z Gniezna. Odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

KWP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
...
...

Jak miał uprawnienia maszynisty do pojazdów spalinowych – nic mu nie zrobią…. Ostatnio miałem taki komunikat w IC z Warszawy do Szczecina, który po kolejnej awarii stanął w polu: “pasażer z uprawnieniami maszynisty proszony jest do lokomotywy”. I po chwili szedł gość po torowisku i poprowadził skład do Poznania. Okazało się, że pierwszemu prowadzącemu skończył się czas pracy z powodu awarii. Dlatego warto mieć zawsze papiery przy sobie …