Marsz Równości 2019 Poznań fot. Przemysław Łukaszyk

Gmina z Wielkopolski nie chce LGBT. “Będzie wierna tradycji narodowej”

Dość niespodziewanie okazało się, że jedna z gmin w Wielkopolsce zamierza zwalczać “ideologię LGBT”. Sprawa wyszła na światło dziennie dopiero teraz ze względu na… literówkę.

Z LGBT postanowili walczyć radni gminy Szczytniki. Ze względu na literówkę w rzeczywistości głosowali jednak przeciwko ideologii LGDT, co doprowadziło do tego, że ich stanowisko w tej sprawie zostało przeoczone. Dzisiaj o sprawie poinformowała Grupa Stonewall, działająca na rzecz osób LGBT. – Do dziś żyliśmy w przekonaniu, że pomimo kilku prób, w żadnej wielkopolskiej gminie nie przyjęto stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec tzw. “ideologii LGBT”. Jak się okazuje, niesłusznie. Takie stanowisko przyjęto prawie rok temu w gminie Szczytniki w powiecie kaliskim – poinformowali członkowie grupy na facebooku.

Rada Gminy w swoim stanowisku podkreśla, że zamierza być wierna wartościom narodowym oraz chrześcijańskim. – Ideologie LGBT i gender podważają autorytet rodziny, szkoły oraz kwestionują prawo naturalne, poparte wiedzą naukową i psychologiczną – podkreślają radni.

Grupa Stonewall na swoim facebooku odniosła się do stanowiska radnych. – Nie istnieje „ideologia LGBT”. Istnieją osoby LGBT+, mieszkańcy i mieszkanki Polski. Sztuczne rozróżnienie między „ideologią” a ludźmi to wytrych, który ma uspokoić sumienia polityków i polityczek prawicy. „Nie atakujemy ludzi, atakujemy ideologię”. Niestety, autorzy i autorki stanowiska to osoby wyposażone w bardzo konkretną władzę. Ich działania wpływają m.in. na nas – gejów, lesbijki, osoby biseksualne, transpłciowe. Nic tak nie wzmacnia nienawiści, jak przyzwolenie ze strony władzy. Homofob nie będzie stosował rozróżnienia między „ideologią” a ludźmi, dla niego ważne będzie zielone światło ze strony władzy: LGBT nie jest u nas mile widziane – piszą działacze.

I dodają: – Osoby LGBT+ z mniejszych ośrodków są szczególnie narażone na nienawiść wymierzoną w społeczność LGBT+. Jesteśmy w stanie zrozumieć brak wiedzy na pewne tematy. Nigdy nie zrozumiemy braku podstawowej empatii.

0 0 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze