Marsz Równości 2019 Poznań fot. Przemysław Łukaszyk

Gmina z Wielkopolski nie chce LGBT. “Będzie wierna tradycji narodowej”

Dość niespodziewanie okazało się, że jedna z gmin w Wielkopolsce zamierza zwalczać “ideologię LGBT”. Sprawa wyszła na światło dziennie dopiero teraz ze względu na… literówkę.

Z LGBT postanowili walczyć radni gminy Szczytniki. Ze względu na literówkę w rzeczywistości głosowali jednak przeciwko ideologii LGDT, co doprowadziło do tego, że ich stanowisko w tej sprawie zostało przeoczone. Dzisiaj o sprawie poinformowała Grupa Stonewall, działająca na rzecz osób LGBT. – Do dziś żyliśmy w przekonaniu, że pomimo kilku prób, w żadnej wielkopolskiej gminie nie przyjęto stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec tzw. “ideologii LGBT”. Jak się okazuje, niesłusznie. Takie stanowisko przyjęto prawie rok temu w gminie Szczytniki w powiecie kaliskim – poinformowali członkowie grupy na facebooku.

Do dziś żyliśmy w przekonaniu, że pomimo kilku prób, w żadnej wielkopolskiej gminie nie przyjęto stanowiska w sprawie…

Opublikowany przez Grupa Stonewall Niedziela, 26 stycznia 2020

Rada Gminy w swoim stanowisku podkreśla, że zamierza być wierna wartościom narodowym oraz chrześcijańskim. – Ideologie LGBT i gender podważają autorytet rodziny, szkoły oraz kwestionują prawo naturalne, poparte wiedzą naukową i psychologiczną – podkreślają radni.

Grupa Stonewall na swoim facebooku odniosła się do stanowiska radnych. – Nie istnieje „ideologia LGBT”. Istnieją osoby LGBT+, mieszkańcy i mieszkanki Polski. Sztuczne rozróżnienie między „ideologią” a ludźmi to wytrych, który ma uspokoić sumienia polityków i polityczek prawicy. „Nie atakujemy ludzi, atakujemy ideologię”. Niestety, autorzy i autorki stanowiska to osoby wyposażone w bardzo konkretną władzę. Ich działania wpływają m.in. na nas – gejów, lesbijki, osoby biseksualne, transpłciowe. Nic tak nie wzmacnia nienawiści, jak przyzwolenie ze strony władzy. Homofob nie będzie stosował rozróżnienia między „ideologią” a ludźmi, dla niego ważne będzie zielone światło ze strony władzy: LGBT nie jest u nas mile widziane – piszą działacze.

I dodają: – Osoby LGBT+ z mniejszych ośrodków są szczególnie narażone na nienawiść wymierzoną w społeczność LGBT+. Jesteśmy w stanie zrozumieć brak wiedzy na pewne tematy. Nigdy nie zrozumiemy braku podstawowej empatii.

Na stronie Rady Gminy Szczytniki pojawiła się już treść stanowiska w sprawie „sprzeciwu wobec ideologii LGBT i gender”….

Opublikowany przez Grupa Stonewall Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Daj znać innym

41
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Krzysztof Kulpiński
Gość
Krzysztof Kulpiński

Omijamy z daleka.

Janusz Sobczak
Gość
Janusz Sobczak

Są przeciwko ale kasę z unii europejskiej brali🤣

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

na LGBT brali? PO tez brała ,a dla zwyklego człowieka piniedzy ni było i ni bedzie

Maria Kistowska
Gość
Maria Kistowska

Edward Szwec A teraz są na kredyt który wnuki będą spłacać długi czas, i za złoto z rezerw państwowych

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Maria Kistowska co ty kobieto do mnie mówisz ? POtrafisz choć raz napisać w języku ojczystym i zrozumiale ? wnuki rowerzystów płaca złotem sex na kredyt???

Tomasz Pawlicki
Gość
Tomasz Pawlicki

precz z LGBT

Piotr Madaj
Gość
Piotr Madaj

Ciemnota ma się doskonale.

Grazyna Rosinska
Gość
Grazyna Rosinska

Piotr Madaj ciemnota w Poznaniu , faktycznie to już upadek naszego człowieczeństwa . Każdy jest jaki jest i nie tobie ciemnoto decydować co kto chce robić, pilnuj ciemnoto swojego zakątka bo najczęściej właśnie u ciebie cuchnie….

Piotr Madaj
Gość
Piotr Madaj

Grazyna Rosinska “Ciemnota” w moim krótkim wpisie ma znaczenie ogólne, chodzi o umiejętnoś rozróżniania, co jest ludzkie a co jest po prostu negowaniem człowieczeństwa osób, w tym wypadku homoseksualnych. Pani zaś używa tego określenia ad personam, co nie jest grzeczne i kulturalne. Do dyskusji trzeba kultury, bo inaczej robi się z niej magiel.

Pawelek
Gość
Pawelek

Ciemnota przychodzi z zachodu jak ta cała ideologia

Krzysztof Pomorski
Gość
Krzysztof Pomorski

👎👎👎👎👎

Malgorzata Grala
Gość
Malgorzata Grala

Trzeba uznawać prawa mniejszości!

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

a prawa wiekszości też trzeba uznawać?

Malgorzata Grala
Gość
Malgorzata Grala

Tomir Nowaczyk Jednych i drugich, na równi! O tym dzisiaj mówią w Oświęcimiu!

Barbara Strycharczyk
Gość
Barbara Strycharczyk

Moze i ciemnota ale czy chciał by ktoś z was 2 mamy lub 2 ojców bo ja nie i dla dzieci i dla wnuków czy to źle ze tak mysle dla mnie naturalne i takie proste czyżby czlowiek nie liczył się tylko iluzja kosmiczne pomysly😊😊

Piotr Madaj
Gość
Piotr Madaj

Barbara Strycharczyk Pani Barbaro, dwie mamy, czy dwóch ojców, to demagogia. Nie wszyscy ludzie homoseksualni chcą od razu adoptować dzieci, a nawet jak chcą, to jest to ich prywatna decyzja. Zapewniam Panią, że dziecko nie ma z tym problemu. To kwestia odpowiedniego tłumaczenia pary wychowującej dziecko. Nie w tym rzecz, czy oboje partnerzy są tej samej płci, a ich kultura i odpowiednie podejście do wychowania dziecka. Czyta Pani zapewne, o biciu kilkumiesięcznych dzieci, alkoholizmie rodziców, ostatnio sprawa wykrycia u kilku miesięcznego dziecka narkotyku, bo pijani rodzice chcieli mieć spokój. Czy napewno uważa więc Pani, że rodzina heteroseksualna to gwarant dobrej atmosfery w domu i poczucia bezpieczeństwa dziecka?

Mariola Szawala
Gość
Mariola Szawala

Piotr Madaj w 100% Pana POPIERAM!!!BRAWO

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Piotr Madaj ładne masz porównanie – na poł miliarda par hetero – pojedyncze przypadki złego traktowania dzieci🤨 Idąc twoim tokiem myslenia ,to nauczyciel gwałcił dziecko, ksiadz, aktor czy rezyser np Polański, hydraulik,prezes duzej firmy- wszyscy w takim razie jestesmy jednym wielkim szambem tylko LGBT są super:-)

Piotr Madaj
Gość
Piotr Madaj

Edward Szwec Nie chodzi o liczby. Oczywiście, że porównanie przypadków maltertowania dziecka w stosunku do ilości rodzin hetero to znikomy procent. Gdyby chciał Pan zrozumieć poruszony przeze mnie problem, zrozumiałby Pan, że nie można zakładać, że rodzina homoseksualna to z zasady deprawacja dziecka, a rodzina hetero to gwarant prawidłowego jego rozwoju. I wcale nie zakładam, że tylko rodzina LGBT jest super. To demagogia. Ludzie są ludźmi i mają różne przywary. I wcale nie zależy to od orientacji seksualnej.
A na koniec, zwracam się do Pana per Pan, bo wymaga tego kultura dyskusji i wzajemny szacunek.

Stanisław Grześkowiak
Gość
Stanisław Grześkowiak

Tak, lepiej żeby dziecko wychowywało się w rodzinie tworzonej przez parę jednopłciową niż w domu dziecka

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Piotr Madaj czy babcia z mamą ze sobą sypiały ? tak tylko pytam z ciekawosci ? widząc te bydło na paradach równości – dziekuje ale dziecko każdemu rowerzyście wybiłbym z głowy !

Anna Zawistowska
Gość
Anna Zawistowska

(Y)

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Ideologia lgbt to marksizm kulturowy finansowany z zagranicy i pośrednio przez PIS.

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Tomir Nowaczyk obudził się podnózek putinowski – gdzie byles ostatnimi czasy ? składałeś mu hołd w Jeruzalem?

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Edward Szwec idz sobie poszydełkować lub co tam lubisz

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Tomir Nowaczyk słabiutko wasalu korwinka, oj słabiutko

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

idź być… gdzieś indziej

Gracja Mich
Gość
Gracja Mich

Nigdy nigdzie LGBT nikt nie podważali rodziny wręcz odwrotnie bardzo szanują a to właśnie katolicy z kościołów wynoszą zło i ubliżają i gdyby mogli to w imię Boga by zabijali

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Gracja Mich już ich szanowanie katolików widzimy podczas marszów obojetnie w którym mieście , wiec przestać pisać głupoty w które sama nie wierzysz .

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Gracja Mich już ich szanowanie katolików widzimy podczas marszów obojetnie w którym mieście , wiec przestać pisać głupoty w które sama nie wierzysz .Jedno z was proboszczowi odcinał głowę na imprezie i to w Poznaniu . Takich przykladow jest dziesiatki . Coś jeszcze masz mądrego do powiedzenia ?

Janusz Sobczak
Gość
Janusz Sobczak

Edward Szwec Jezus wybaczył prostytutce A tu katolicy plują jadem jak węże

Marcin Majchrzyk
Gość
Marcin Majchrzyk

Brawo!!! Oby więcej takich gmin w Polsce… inność trzeba szanować ale nie można pozwolić by weszła na głowę i próbowała z normalności robić nienormalność, z natury coś nienaturalnego, z białego czarne…

Ola Rozanska
Gość
Ola Rozanska

Marcin Majchrzyk po takim wywodzie zawsze życzę, żeby znalazł się homoseksualne w Pana rodzinie lub najbliższym otoczeniu.

Marcin Majchrzyk
Gość
Marcin Majchrzyk

Tzn. Jakim wywodzie? Znałem dwóch kolegów homo i jakoś nic do nich nie miałem, nie reklamowali jakoś swojej orientacji jak to robi to całe LGBT, naprawdę przez te chore spędy nie wzbudzą tolerancji wręcz przeciwnie… to co jak wyjdą na ulice narkomani i alkoholicy i bedą próbowali reklamować i narzucać swoją inność to też mam się z tym zgodzić… czy widzi Pani zeby normalne pary facet-kobieta awiszowały sie tak po ulicach z swoją seksualnością…

Zofia Sawikowska
Gość
Zofia Sawikowska

Nie ma takiego czegos jak ideologia LGBT. ludzie opanujcie sie. To jest dyskryminacja.

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

I w mojej Wielkopolsce też taka ciemnota? Jak wam ludzie nie wstyd? Jaka ideologia LGBT? To jest skrót Lezbijki, Geje, Biseksualni i Tranwestyci.Dlaczego takich nieuków wybraliście na radnych, a tamtejszy ksiądz głupoty wam wcisnął. Ordo Luris będzie przeszczęśliwe, że tak was zmanipulowano.

Ela Surkow
Gość
Ela Surkow

NAUKOWCE ze Szczytnik w pogoni za rozumem 🤣

Merberos Knightmare
Gość
Merberos Knightmare

No, i można.
A ciekawe, że grupa stonewall zaprzecza istnieniu ideologii gender, a przecież ta ideologia jest podstawą istnienia tej grupy. Dodatkowo jest kilka książek, które wchodzą w skład klasyki ideologii gender, więc chyba niedoedukowani.

Jakub Mierzejewski
Gość
Jakub Mierzejewski

Gratulacje 🙂

Dana Starosta
Gość
Dana Starosta

kretynstwo i tyle

Ivellios
Gość
Ivellios

Jedna zaraza vs druga zaraza. Wielka walka zarazy “tęczowej” i zarazy fanatycznie katolickiego konserwatyzmu. Jedni drugi najchętniej weszliby do łóżek i szczegółowo kontrolowali, kto jak kocha i czy kocha właściwie. I tak oto dwie zarazy walczą ze sobą na ulicy i w mediach, niczym dwie konkurujące mafie. A tymczasem kolejne rządy “bandy czworga” po cichu przepychają kolejne podatki i inne niefajne rzeczy, często dużo gorsze w skutkach od przewalającej się przez media kolejnej dyskusji o “problemach Polaków z tolerancją”… dawno niespotykany terror fiskalny, drastycznie wzrastające koszty życia, coraz bardziej spadająca siła nabywcza pieniądza. Ale nie, nie o tym Polacy mają non stop słuchać i dyskutować. NIE! Polacy mają dyskutować o “zarazach” i “wolnych sądach”…