Gmina Kórnik dostała ośrodek w Błażejewku. Co tam powstanie?

fot. Sławek Wąchała

Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa, oficjalnie już przekazał nieodpłatnie gminie Kórnik teren ośrodka Błażejewko nad jeziorem Bnińskim. Gmina chce go zagospodarować na cele rekreacyjne, z plażą i terenami do uprawiania różnych sportów.

O sukcesie długich starań przejęcia obiektu od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który był jego właścicielem, poinformował na swoim profilu na FB Filip Żelazny z Prawa i Sprawiedliwości, radny powiatu poznańskiego. Jego zdaniem decyzja ministra jest ważna nie tylko dla gminy Kórnik.
„Walczyliśmy od wielu miesięcy o ten, bardzo ważny dla Kórnika i całego powiatu, teren przy Jeziorze Bnińskim” – napisał, dziękując też za pomoc posłom Jadwidze Emilewicz i Szymonowi Szynkowskiemu vel Sękowi. – „Podziękowania też dla władz Kórnika. Obiecaliśmy, że doprowadzimy do przekazania tego atrakcyjnego terenu gminie. Teraz czas na zagospodarowanie z myślą o rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców!”.

Jak powiedział Radiu Poznań Przemysław Pacholski, burmistrz Kórnika, gmina ma już konkretne plany związane z tymi terenami – to około 9 – 10 ha. Ma tam powstać plaża z parkingami dla przyjezdnych, ale też cały kompleks sportowy z boiskami do gry w siatkówkę, piłkę nożną, ścieżkami spacerowymi w rosnącym tam lesie. Mogłyby tam powstać też obiekty towarzyszące, mała gastronomia, ale też świetlica wiejska, bo nie ma takiej w Błażejewku i mieszkańcy nie mają się gdzie spotykać.

Wszystko to oczywiście nie powstanie od razu, a stopniowo, w ciągu kilku lat. Ale pierwsze zmiany będzie można już zauważyć tego lata.

Podziel się:

Ostatnio dodane: