Gigantyczne korki w centrum Poznania!

Niestachowska korek fot. l. Łada

Nie ma dużych wypadków ani awarii sygnalizacji – a mimo to wyjątkowo trudno przejechać przez centrum Poznania. Korki w godzinach szczytu są w mieście zawsze, jednak dziś zdecydowanie bardziej dają się we znaki.

Spory problem z przejazdem jest na ulicy Głogowskiej – tu z pewnością daje się odczuć remont Kolejowej, gdzie mamy zmienioną organizację ruchu. Zapewne minie jeszcze kilka dni, zanim kierowcy się do tego przyzwyczają. Tradycyjnie zamieszanie na al. Niepodległości, gdzie także niedawno zmieniono organizację ruchu, a zdaniem wielu kierowców nie oznakowano jej wystarczająco jasno.

Przy obecnym wyłączeniu z ruchu centrum Poznania z powodu remontów przy utrudnieniach na Głogowskiej i Niepodległości kłopoty są także na Roosevelta i Solnej. Do tego trzeba dodać remonty nawierzchni jezdni na ul. Bałtyckiej i al. Wielkopolskiej oraz prace na Śniadeckich i mamy przepis na zakorkowane centrum.

Korkuje się Dąbrowskiego przy rynku Jeżyckim i Królowej Jadwigi, są kłopoty z przejazdem Hetmańską na łazarskim odcinku. Na wschodnim brzegu Warty jest zdecydowanie lepiej, poza, oczywiście, okolicami ronda Rataje i odcinkiem Jana Pawła II od Berdychowa do ronda Śródka. Korkują się także Nowe Zawady.

Kto może – lepiej niech omija dziś centrum Poznania jadąc samochodem.

Podziel się: