Gdzie zjeść w Poznaniu? – nowa aplikacja kulinarna od miasta

Gdzie zjeść w Poznaniu? W dokonaniu wyboru pomóc może nowa aplikacja kulinarna. Jest bezpłatna i zawiera autorskie opisy 150 lokali. Knajpki i restauracje zostały podzielone według różnych kryteriów: typu kuchni, pory dnia, a także charakteru spotkania.

Według Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) w stolicy Wielkopolski jest ponad 500 lokali wartych uwagi, a to przecież nie jest pełna lista. Trudno się dziwić, że rekomendacje kulinarne to jedno z pytań częściej zadawanych przez turystów pracownikom Informacji Turystycznej PLOT. Sami poznaniacy choć lubią wracać do znanych miejsc, równie chętnie odwiedzają nowe.

W kulinarnych eksploracjach ma pomóc nowa aplikacja kulinarna „Gdzie zjeść w Poznaniu?”. Jest bezpłatna, nie zawiera reklam i można ją pobrać na telefony oraz tablety – zarówno z systemem Android, jak i iOS. Prosty interfejs pozwala w łatwy sposób przeglądać lokale według różnych kryteriów: typu kuchni, pory dnia, a także charakteru spotkania. Na zbliżające się walentynki można np. polecić kategorię „Na randkę”. Aplikacja zawiera autorską selekcję lokali, a miejsca w niej nie można kupić. Wybór to wynik doświadczeń kulinarnych, współpracy z szefami kuchni oraz wizyt w restauracjach.

Narzędzie powstało dzięki współpracy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z firmą QRTAG, która odpowiadała za technologiczną stronę przedsięwzięcia. Ta poznańska firma działa od 2015 roku, tworząc innowacyjne rozwiązania, w tym aplikacje mobilne (związane m.in. z kulturą, samorządem i turystyką). Jej rozwiązania były doceniona przez Miasto

Poznań w konkursie na Przedsiębiorcę Roku w kategorii „startup” oraz Polską Organizację Turystyczną w kategorii „najlepszy produkt turystyczny”.

Autorem opisów i fotografii jest Jakub Pindych, związany z PLOT od 2009 roku. Na co dzień zajmuje się on turystyką kulinarną i biznesową, prowadząc m.in. dział „Gdzie zjeść” w portalu www.poznan.travel. Od lat jest związany z hotelarstwem i gastronomią. Jest autorem publikacji kulinarnych i dwóch edycji poznańskiego przewodnika kulinarnego. Był jurorem profesjonalnych konkursów kulinarnych. Jakub Pindych jest także pomysłodawcą nagradzanej akcji „Poznań za pół ceny”, organizowanej przez PLOT od ponad 10 lat.

– Kilka ostatnich lat to prawdziwy rozkwit poznańskiej sceny kulinarnej. Chcieliśmy pokazać jej różnorodność poznaniakom oraz turystom w nowoczesnej formie i ułatwić poszukiwania atrakcyjnej restauracji – mówi Jakub Pindych z PLOT, autor opisów i zdjęć lokali prezentowanych w aplikacji.

– Współpraca przy kulinarnej aplikacji to dla nas wyzwanie, jak stworzyć narzędzie, które będzie innowacyjne, a jednocześnie atrakcyjne i łatwe w obsłudze dla możliwie najszerszej grupy odbiorców – dodaje Paweł Gogołek z QRTAG.

Autorzy są otwarci na kontakt ze strony osób prowadzących lokale, a także wszystkich, którzy chcieliby zainspirować twórców do wizyt w nowych miejscach. Można to zrobić pod adresem gastro@plot.poznan.pl.

Aplikację można pobrać ze strony: Android oraz iOS/Apple.

Autor: PLOT / UMP

Podziel się: