Gdzie w tym roku odbędzie się Poznań Ice Festival?

Poznań Ice Festival 2021 II miejsce fot. Sławek Wąchała

Poznań Ice Festival to jedno z najbardziej popularnych wydarzeń Betlejem Poznańskiego, które co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Gdzie i kiedy będziemy mogli podziwiać mistrzów lodowej rzeźby w tym roku?

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej Poznań Ice Festival to trwający dwa dni pokaz rzeźbienia w lodzie, który widzowie mogą oglądać na żywo, na otwartych platformach. Rzeźbiarze z całego świata rywalizują w dwóch konkurencjach: na czas (speed ice carving), gdy muszą jak najszybciej i najlepiej odwzorować projekt przygotowany przez organizatorów, i w konkursie głównym, gdzie wykonują swój projekt przygotowany specjalnie na festiwal.

W tym roku Betlejem Poznańskie odbywa się w czterech miejscach w Poznaniu, więc pytanie, gdzie znajdziemy Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, jest zasadne, zwłaszcza że odkąd rozpoczął się remont Starego Rynku, festiwal zmienia lokalizację. W ubiegłym roku gościł pod Areną – a w tym roku najlepszych rzeźbiarzy lodowych z całego świata znajdziemy na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Program Ice Festiwal Poznań 2022

09.12.2022
godz. 16.00 – 19.00 – Konkurs Małej Rzeźby

10.12.2022
godz. 12.00 – 18.30 – Speed Ice Carving

11.12.2022
godz. 09.00 – 17.00 – Konkurs Główny

Po zakończeniu konkursów gotowe rzeźby, efektownie podświetlone, będzie można podziwiać na specjalnych platformach tak długo, jak długo się nie roztopią. Tu wszystko oczywiście zależy od pogody. Według prognoz długoterminowych ten grudniowy weekend, podczas którego będzie się odbywał festiwal, będzie dość chłodny: w dzień temperatury nie przekroczą 5 stopni Celsjusza, a w nocy będą spadać poniżej zera. taka pogoda ma się utrzymać przez co najmniej tydzień. Jeśli prognozy się nie zmienią, to jest szansa, że będziemy mogli podziwiać lodowe rzeźby nieco dłużej niż w latach ubiegłych. Zobaczcie zdjęcia z ubiegłego roku!

 

Podziel się: