Gdzie będzie można kupić tańszy węgiel w Poznaniu?

węgiel fot. OnzeCreativitijd, pixabay

Dwie firmy: Coalpol oraz Al Pari będą sprzedawać taniej węgiel tym mieszkankom i mieszkańcom Poznania, którzy przy zakupie okażą zaświadczenie wydane przez Poznańskie Centrum Świadczeń, jak poinformowały władze Poznania.

Jak przypominają miejscy urzędnicy, zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą dwie działające w porozumieniu firmy, które jako pierwsze zgłosiły wspólny wniosek, mogą sprzedawać węgiel poznaniankom i poznaniakom, które spełniają warunki do przyznania dodatku węglowego i mają zaświadczenie z Poznańskiego Centrum Świadczeń. Po odbiór zaświadczeń już można się zgłaszać do PCŚ – należy zarezerwować wizytę poprzez miejską infolinię (nr telefonu 61 646 33 44) lub formularz internetowy dostępny na stronie PCŚ. Zaświadczenie będzie wydawane w jednym egzemplarzu, w ciągu 14 dni od złożenia wniosku, więc im szybciej osoby uprawnione wystąpią o jego przyznanie – tym lepiej.

„Dodatek węglowy przysługuje osobom, których głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi (węglem, brykietem lub peletem)” – przypominają urzędnicy. – „Te źródła ogrzewania powinny być wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Cena za tonę tego opału będzie wynosić 2,1 tys. zł – płatne gotówką w momencie zakupu. Sprzedaż ma ruszyć już wkrótce – miasto poinformuje o tym w osobnym komunikacie. Za opał będzie można płacić wyłącznie w składzie węgla, by kupujący uniknęli oszustw na „pośrednika węglowego”. Tam również będzie można otrzymać fakturę.

Po odbiór węgla będzie można przyjechać własnym samochodem, ale firma może opał także dowieźć do domu na terenie Poznania. Jednak za tę usługę już trzeba będzie dodatkowo zapłacić: 100 zł w przypadku zakupu 1 lub 1,5 tony lub 150 zł w przypadku kupna pół tony. Trzeba też pamiętać o tym, że firma węgiel dowiezie i wyładuje – ale już nie wniesie do domu czy piwnicy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: