Gdańsk: Jarmark Bożonarodzeniowy przeniósł się do… internetu

Ci sami wystawcy, tradycyjne smakołyki, a nawet te same jarmarkowe uliczki – tyle że nie w realu, a na astronie internetowej. To pomysł władz Gdańska na stworzenie świątecznej atmosfery i pomoc handlowcom.

Oficjalna strona Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku ruszyła 20 listopada i jest tak pomyślana, by nawet osobom nieoswojonym z zakupami w internecie łatwo było z niej skorzystać. Wchodzących na stronę wita grafika przedstawiająca wszystkie uliczki i stragany jarmarku.

“Stali bywalcy jarmarku na Targu Węglowym, zapewne rozpoznają okolicznościowe nazwy uliczek: Łosia Lucka, św. Mikołaja, Bałwankowej czy Prezentowej” – czytamy na stronie miasta. – “Przy nich rozmieszczono „domki” – stoiska wystawców i partnerów Międzynarodowych Targów Gdańskich. Klikając w każdy z nich, będzie można trafić bezpośrednio do sklepu wystawcy i zrobić w nim świąteczne sprawunki”.

Co będzie można kupić? Dekoracje, ceramikę, ręcznie robione czapki, unikatową biżuterię, wegańskie kosmetyki, eko-świece, oryginalne maskotki, sztukę ludową, a także prace trójmiejskich artystów. Po raz pierwszy będzie można kupić także symbol jarmarku – drewniane figurki dziadków do orzechów. Lokalni gastronomowie oferują z kolei vouchery na romantyczną kolację, bony na świąteczny catering, świeżo paloną kawę czy czekoladowe praliny. Nie brakuje też miodów, orzechów w karmelu, pięknie zdobionych pierników i przypraw z całego świata.

Stronę jarmarku przygotowały Międzynarodowe Targi Gdańskie, które postanowiły w ten sposób wesprzeć jarmarkowych handlowców, artystów i rzemieślników, którzy co roku przygotowują świąteczne produkty – a w tym roku nie mają ich gdzie sprzedać. Handlowcy docenili inicjatywę miasta i targów, a zainteresowanie wirtualnym jarmarkiem było ogromne. Na stronie przygotowano 50 “domków”, ale trzeba było dorobić jeszcze 6, żeby wszyscy chętni się zmieścili. Wszyscy to stali wystawcy gdańskich jarmarków.

Strona www.bozonarodzeniowy.pl działać będzie do 31 grudnia tego roku.

UM Gdańsk, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze