Galerie handlowe od dziś otwarte. Jakie zasady obowiązują?

Stary Browar
Limit osób, maseczki i dezynfekcja rąk będą obowiązkowe podczas zakupów w galeriach handlowych. Ale i tak są miejsca, które pozostaną zamknięte.

W sklepach i galeriach handlowych zgodnie z rozporządzeniem rządu obowiązuje limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m kw. Kupujący w przestrzeni publicznej muszą mieć zasłonięte nos i usta, dezynfekować ręce przy wejściu do sklepu lub nosić rękawiczki ochronne podczas całych zakupów.

W galeriach handlowych nadal nie skorzystamy z parków rozrywki, siłowni, klubów fitness, a gastronomia nadal prowadzi działalność wyłącznie „na wynos” i „na dowóz”.

Skorzystamy za to z salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ale i tu obowiązują obostrzenia: co najmniej 1,5 m odległości między stanowiskami oraz nie więcej niż jedna osoba na jedno stanowisko z wyjątkiem obsługi.

Nadal obwiązują godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–12.00). Nie będą obowiązywały w środę, 24 grudnia, ponieważ to Wigilia i ponieważ tego dnia wszyscy zwyczajowo pracują krócej.

Prawdopodobnie niedziela 6 grudnia będzie dodatkową niedzielą handlową, która pomogłaby rozładować przedświąteczny ruch zakupowy. Jednak posłowie jeszcze nie uchwalili tego rozporządzenia.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: