Fotopułapka nagrała łosia w Wielkopolsce!

łoś fot. DianeKlettke, pixabay

Okazały łoś został nagrany przez fotopułapkę w kompleksie leśnym Nadleśnictwa Czerniejewo. To rzadkość, bo choć łosie pojawiają się w tych okolicach, to niezwykle trudno je spotkać – a co dopiero nagrać.

Nagranie zostało wykonane między Czerniejewem a Neklą, jak informuje portal “gniezno24”. Zaprezentował je autor kanału „Las, dwa, trzy”, upubliczniający nagrania zwierząt leśnych z fotopułapek. Jak podkreśla portal, nagranie ma inną datę, ale zostało wykonane kilka dni temu.

Nagranie jest wyjątkową rzadkością. Łosie co prawda bywają w tych lasach, ale człowiek najczęściej spotyka ich ślady, nie same zwierzęta. Zauważenie ich nie jest łatwe, nagranie – jeszcze trudniejsze. Dlatego zapis z fotopułapki jest tak wyjątkowy. Leśnicy ostrzegają jednak, że łosie bywają ciekawskie i ta właśnie cecha może je przyciągnąć w pobliże ludzkich siedzib. A ponieważ są to duże zwierzęta, ważące do 400 kg i mogące biec z prędkością nawet 50 km na godzinę, to w rejonie, gdzie występują, lepiej zachować ostrożność. I wtedy, gdy się idzie na spacer – i wtedy, gdy się jedzie samochodem przez las.

Podziel się: