Flamenco, Scena nad Rusałką i Dawid Kwiatkowski Na Falach. Na co się wybrać 14-16 lipca?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Koncert Espacio flamenco en vivo, dodatkowy koncert Sceny nad Rusałką, Dawid Kwiatkowski w cyklu #NaFalach, potańcówka na Świerczewie, letnie kino na Głuszynie i wiele innych atrakcji. W ten wakacyjny weekend nie można się w Poznaniu nudzić!

Piątek, 14 lipca

Koncert wraz z potańcówką – Orkiestra Galicja
Szachty od ul. Roberta Kocha, Poznań
14 lipca @ 19:00

Projekt poświęcony jest muzyce pogranicza polsko-ukraińskiego należącego do dawnej Galicji. Kapela sięga po tradycyjny repertuar tańców i pieśni polskiego Pogórza i ukraińskiego Podkarpacia, okolic Rzeszowa i Lwowa, gra nuty od Pogórzan, Bojków, Hucułów, Węgrów, melodie klezmerskie – a wszystkie się doskonale tańczy.

Koncert zespołów – Violent Answer + Protect This City + inni
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
14 lipca @ 19:00

Violent Answer to pochodzący z Poznania zespół łączący hardcore i metal w nowoczesnym stylu. Tworzy energiczną, ciężką i nieprzewidywalną muzykę. Bezkompromisowy wokal i bębny oraz przytłaczająco nisko strojone gitary z basem formują tło dla nierzadko kontrowersyjnej warstwy lirycznej, która potrafi wejść za skórę, ale i skłonić do refleksji.

Dawid Kwiatkowski #NaFalach
Strzeszynek
14 lipca @ 20:00

Nad jeziorem Strzeszyńskim wystąpi Dawid Kwiatkowski- jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, autor tekstów i kompozytor, który dotąd wydał siedem solowych albumów studyjnych. Będzie to pierwszy w tym sezonie koncert cyklu #NaFalach w tej lokalizacji.

Franek Warzywa & Młody B | Ikarvs
Scena nad Rusałką
14 lipca @ 20:30

✧Franek Warzywa & Młody B✧
Franek Warzywa to postać internetowego influencera, która istnieje w kontrze do hermetycznego środowiska i ograniczonego pola odbiorców rynku sztuki, oraz instytucji kultury w Polsce. Główną przestrzenią komunikacji Franka są media społecznościowe takie jak TikTok, YouTube, Instagram i Spotify, a w swoich wypowiedziach wykorzystuje różnorodne media takie jak wideo, animacja 3D, muzyka, grafika, czy nawet otwarcie krytykowane przez niego malarstwo. Za muzykę duetu odpowiada Młody Budda: tajemniczy producent i multiinstrumentalista z jazzowym wykształceniem i zajawką ornitologiczną.
✧Ikarvs✧
Duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną z wokalem. Łączą klimat mrocznego disco z energicznymi rytmami świata latynoskiego i afrykańskiego. IKARVS to tropikalna baśń, jak i kiczowaty horror. Ich utwory były wydane pod szyldem Oramics, Akasha MX Records, Hupupa Records, Otake Records czy DowntempoLove. Trafiły również na playlisty Spotify – “Alternatywna Polska”, “EQUAL Polska” czy “Fresh Finds Polska”.

Sobota, 15 lipca

Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII – zwiedzanie z przewodnikiem
Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, Oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, ul. Polska
15 lipca @ 11:00

Fort VII to pierwszy obóz koncentracyjny utworzony przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich w październiku 1939 roku. Podczas sobotnich spotkań pracownicy Muzeum przybliżą sylwetki wybranych więźniów Fortu VII i ich życiorysy. Każde oprowadzanie będzie poświęcone innej osobie, między innymi Stefanowi Balickiemu czy Adolfowi Bnińskiemu.
Termin: każda sobota w lipcu i sierpniu, godz. 11:00

Koncert Espacio flamenco en vivo
Teatr Animacji Sala Duża w Poznaniu Al. Niepodległości 14, Poznań
15 lipca @ 17:00, 20:00

Koncert w wykonaniu tancerek i tancerzy Espacio flamenco Poznań, na którym zaprezentują efekty całorocznej pracy. Na scenie pojawi się flamenco w wydaniu tradycyjnym, jak również w bardziej awangardowej i teatralnej formie. Zapraszamy widzów na spektakl, który zabierze ich w wielowymiarowy świat pełen emocji, dźwięków i obrazów.
Szczegóły tutaj

Koncert zespołu Sydoz w ramach trasy Wandalizm Tour
Dragon Social Club, ul. Zamkowa 3, Poznań
15 lipca @ 19:00

Po dwóch płytach “Wandalizm elementem kultury” i “Stary nowy rocznik” zespół wjeżdża z pełnoprawną trasą koncertową. O brak materiału jak i energii nie ma się co martwić – reprezentant kolektywu BUMP’12 i wychowanek legendarnego składu JWP jest definicją wyrażenia “przejmowanie sceny”. O tym, w jakim stylu to robi, będziecie mogli się przekonać.

“Spóźnieni”- koncert jazzowy w Fort Colomb
Fort Colomb, ul. Powstańców Wielkopolskich 8, Poznań
15 lipca @ 19:00-22:00

Spotkajmy się w gronie przyjaciół, w klubowej atmosferze, przy dźwiękach melodii gigantów gatunku, takich jak: Herbie Hancock, Dave Brubeck, Kenny Burrell, Duke Ellington, George Gershwin, Paul Desmond, Antonio Carlos Jobim… Pomysłodawcami i inicjatorami projektu są perkusista Bartosz Alejski i gitarzysta Piotr Czajka.

Kino plenerowe na osiedlu Głuszyna
Park im. Felicjana Sypniewskiego, Głuszyna, Poznań
15 lipca @ 21:00

Fundacja Rozwoju Kinematografii wraz z Radą Osiedla Głuszyna i Urzędem Miasta Poznań serdecznie zapraszają na bezpłatne pokazy kina plenerowego!
Repertuar i harmonogram:
15.07 -“John Wick 4” reż Chad Stahelski
29.07 – “Wystrzałowe wesele” reż. Jason Moore
Projekcje filmu pełnometrażowego poprzedzi pokaz filmu krótkometrażowego w ramach Festiwalu Filmowego On Art.

Niedziela, 16 lipca

USŁYSZ MNIE/ПОЧУЙ МЕНЕ – POKAZ PO PÓŁKOLONIACH
Sala Czarna Franciszka Ratajczaka 44, Poznań
16 lipca @ 12:00

W ramach programu Lato w teatrze 2023 grupa 26 dzieci z Polski i Ukrainy brała udział w półkoloniach teatralno-taneczno-filozoficznych. Zainspirowani filmem M. Millsa „C’mon C’mon” zadaliśmy dzieciom pytania o ich życie, marzenia, supermoce.
Szczegóły tutaj

Kwartet ProForma – Letnie Granie – koncert
Miasto Bar, ul. Szewska 20
16 lipca @ 18:00

Kolejny koncert z utworami promującymi płytę “Leonard Cohen. Wiemy kim jest”. Kwartet ProForma zaprezentuje niebanalne aranżacje nieoczywistych piosenek. Jako support wystąpi zespół The POKS.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: