Reklama

Finał WOŚP w Poznaniu – zmiany w komunikacji

W niedzielny wieczór, 13 stycznia, w związku z organizacją 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wzmocniona będzie komunikacja publiczna w Poznaniu, a w okolicy CK Zamek zmieni się organizacja ruchu.

Na czas trwania imprezy, w godzinach od 6:00 do 23:30, wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Objazd przewidziano ulicami: Kościuszki i Taylora.

Na finał imprezy (“Światełko do nieba”), od godz. 19:30 do 21:30, wyłączona z ruchu będzie al. Niepodległości na odcinku od ul. Powstańców Wlkp. do ul. Libelta oraz odcinek ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Objazd przewidziano ulicami: Libelta i Kościuszki (w kierunku południowym) oraz ul. Powstańców Wlkp., Matyi, most Dworcowy i ul. Roosevelta. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: al. Niepodległości – ul. Święty Marcin i al. Niepodległości – ul. Taylora, a ul. Taylora będzie dwukierunkowa.

Ruch tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej odbywać się będzie pod nadzorem służb z wykorzystaniem śluz w miejscach krzyżowania się ich tras z miejscem imprezy.

Na wniosek policji w razie potrzeby wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany w organizacji ruchu, w tym wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Niepodległości – ul. Fredry.

Wzmocnienie komunikacji publicznej

W związku z organizacją 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od godziny 17:00 nastąpi wzmocnienie linii nr 8, 13, 16, 17 – tramwaje tych linii będą kursować co 10 minut przynajmniej do godziny 21:30.

Ze względu na zamknięcie północnej jezdni ulicy Święty Marcin i al. Niepodległości na odcinku od ul. Fredry do ul. Święty Marcin, w godzinach od 19.30 do ok. 21:40, autobusy linii nr 151, 163, 168, 169, 171, 905 kursować będą po trasach objazdowych przez ulice Libelta i Roosevelta.

Szczegółowy opis zmienionych tras:

Linia nr 151

OS. SOBIESKIEGO -… – Solna – al. Niepodległości – Libelta – Roosevelta – most Dworcowy – al. Króla Przemysła II – Wolne Tory – POZNAŃ GŁÓWNY

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach tramwajowo-autobusowych: Most Teatralny i Rondo Kaponiera.

Linia nr 163

GARBARY -… – Solna – al. Niepodległości – Libelta – Roosevelta – Bukowska -… – GÓRCZYN

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach tramwajowo-autobusowych Most Teatralny i Rondo Kaponiera.

Linia nr 168

INSTYTUT MR -… – Przepadek – al. Niepodległości – Libelta – Roosevelta – Święty Marcin – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach Most Teatralny (na jezdni) i Rondo Kaponiera (istniejące na ul. Dworcowej).

Linia nr 169

OS. ŁOKIETKA -… – Przepadek – al. Niepodległości – Libelta – Roosevelta – Bukowska -… – OS. KOPERNIKA

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach tramwajowo-autobusowych: Most Teatralny i Rondo Kaponiera.

Linia nr 171

OS. WICHROWE WZGÓRZE -… – Przepadek – al. Niepodległości – Libelta – Roosevelta – most Dworcowy – Al. Króla Przemysła II -… – OS. DĘBINA

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach tramwajowo-autobusowych: Most Teatralny i Rondo Kaponiera.

Linia nr 905

CHLUDOWO/SZKOŁA -… – Przepadek – al. Niepodległości – Libelta – Roosevelta – most Dworcowy – Al. Króla Przemysła II – Wolne Tory – POZNAŃ GŁÓWNY

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach tramwajowo-autobusowych: Most Teatralny i Rondo Kaponiera.

Na trasach objazdów autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach. Dodatkowo uruchomiony zostanie przystanek Libelta (przy Domu Studenckim Hanka).

Wolontariusze bez biletu

W dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze będą mogli jeździć tramwajami i autobusami na liniach ZTM na podstawie identyfikatora WOŚP. Decyzję taką podjęła Rada Miasta Poznania. Warunkiem darmowego poruszania się po Poznaniu jest posiadanie identyfikatora wolontariusza WOŚP z naklejonym hologramem ZTM. W tym roku wydano ponad 3,5 tys. takich hologramów.

Autor: UMP

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar