Finał Pucharu Polski: Uczestnicy starć z policją usłyszeli zarzuty

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Naruszenie nietykalności i znieważenie policjanta, udziału w zbiegowisku – takie zarzuty usłyszały osoby zatrzymane po starciach z policją podczas finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

Przypomnijmy, że do starć doszło 2 maja, przed meczem Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa. Policja nie wpuściła na stadion kibiców z Poznania, ponieważ ich sektorówki były większe niż te, które rekomendowała straż pożarna. Ponieważ kibice nie zdecydowali się na zostawienie sektorówek – nie weszli na stadion, jak informowaliśmy. Doszło do starć, a grupa kibiców próbowała dostać się na stadion mimo zamkniętych bram. Policja użyła gazu, granatów hukowych i siły fizycznej. Ucierpiało kilku funkcjonariuszy oraz jeden z policyjnych koni.

Jak podaje TVN Warszawa, Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, poinformowała, że zatrzymano 18 osób, z tego 3 osoby za posiadanie narkotyków, 1 do odbycia kary więzienia, którą miała zasądzoną, a 14 osób w związku ze starciami przed meczem.

3 osoby usłyszały zarzut naruszenia nietykalności policjanta, 7 osób – udział w zbiegowisku i wobec nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 2 osoby zatrzymano w charakterze świadka, a jedną za udział w zbiegowisku, ale bez zastosowania środka zapobiegawczego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: