Finał Polskiej Futbol Ligi 2 Armia Poznań - Wilki Łódzkie fot. Sławek Wąchała

Finał PFL2: Armia Poznań – Wilki Łódzkie

Armia Poznań została mistrzem drugiej klasy rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce po finałowym meczu, który się odbył na Golęcinie 10 lipca.

Armia Poznań powstała pod koniec 2018 roku w wyniku połączenia dwóch innych poznańskich drużyn, Kozłów oraz Patriotów. W sezonie 2019 Armia wystąpiła w rozgrywkach najwyższej ligi, LFA1, w której zanotowała bilans 4-4, pokonując Olsztyn Lakers, Rhinos Wyszków, Watahę Zielona Góra, a także swoich sobotnich rywali, Wilki Łódzkie (41-12, starcie również odbyło się na poznańskim Golęcinie), a przegrywając z Panthers Wrocław, Tychy Falcons, Kraków Kings oraz Towers Opole. W skróconym z wiadomych przyczyn sezonie 2020, Armia wystąpiła w rozgrywkach 9-osobowych, w których zakończyła sezon zasadniczy z bilansem 5-1, następnie w ćwierćfinale pokonała Białe Lwy Gdańsk i w półfinale Bielawę Owls, ulegając dopiero w finale Armadzie Szczecin 24-21 i zgarniając srebrne medale.

W tym sezonie PFL2 drużyna zaliczyła piękny wynik: 234 punkty zdobyte i tylko 25 straconych w siedmiu meczach. Poznaniacy byli więc faworytem sobotniego spotkania – i potwierdzili swoją formę, wygrywając z Wilkami po zacię

tym meczu 29 do 20 i zostając mistrzami PFL2.

Mat. pras.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze